برای کاهش استرس چه غذاهایی بخوریم؟

برای کاهش استرس چه غذاهایی بخوریم؟

شاید پیش خود بگویید همه ی غذاها آرام بخش و لذت بخش هستند اما خیر برخی از غذاها تنها یک لذت موقتی به شما می دهند اما چند ساعت بعد از خوردن آن ها؛ تاثیرات آن ها بر روح و روان شما آغاز می شود. برخی غذاها سطح استرس شما را بالا می برند و برخی دیگر می توانند استرس شما را کاهش دهند.

در این مطلب قصد درایم در مورد غذاهایی که می توانند سطح استرس و اضطراب ما را کاهش دهند، صحبت کنیم.

برای رفع استرس چه بخوریم و چه غذاهایی بخوریم تا استرسمان کم شود؟

در قسمت پایین به چند مورد از میو ها ی ضد استرس و غذاهایی که به درمان تنش روحی کمک می کنند، اشاره کرده ایم.

برای کاهش استرس چه غذاهایی بخوریم؟

بادام زمینی

اصولا، آجیل ها و خشکبار تنقلات خوبی محسوب می شوند به خصوص برای کسانی که رژیم غذایی برای کاهش وزن دارند. بادام زمینی یکی از منابعی است که سرشار از زینک است. یکی از دلالیل تنش روحی و استرس کمبود زینک در بدن است. بادام زمینی به دلیل درارا بودن مقدار خوبی زینک، می تواند جلوی استرس شما را بگیرد.

 

برای کاهش استرس چه غذاهایی بخوریم؟

چای بابونه

بابونه از آن دسته خوراکی هاییست که به کاهش سطح استرس و همچنین خواب راحت تر کمک می کند. نتیجه ی تحقیقات روی 58 نفر که استرس بالا رنج می بردند پس از 8 هفته استفاده از بابونه نشان داد، که سطح استرس در این افراد کاهش پیدا کرده. بهتر است بابونه رابه صورت چای یا دمنوش استفاده کنید.

 

برای کاهش استرس چه غذاهایی بخوریم؟

شکلات

شکلات می تواند تاثیر بسزایی بر روی مود روحی افراد داشته باشد. هرچند استفاده زیاد از شکلات می تواند طبعات ناخوشایندی به همراه داشته باشد اما مصرف به اندازه و معتدل آن می تواند به بهبود وضعیت روحی و کاهش استرس منجر شود.

شکلات تلخ می تواند به کاهش فشار خون منجر شود. شکلات حاوی آنتی اکسدان های مهمی می باشد.

 

برای کاهش استرس چه غذاهایی بخوریم؟

سیر

سیر نیز حاوی پکیجی از آنتی اکسیدان ها می باشد که مصرف آن می تواند از آسیبی که رادیکال های آزاد به بدن می زنند جلوگیری کند.. سیر به می تواند به جلوگیری از مشکلات قلبی و انواع سرطان ها کمک کند. استرس باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می شود و به همین دلیل، و سیر می تواند سیستم دفاعی را ترمیم کند.

 

برای کاهش استرس چه غذاهایی بخوریم؟

چای سبز

هرچند چای سبز دارای درصدی کافئین می باشد اما دراری آمینو اسیدی به نام تیانین نیز می باشد. محققیق دانشگاه ایلینوی بر این باور هستند که این ماده ی مفید می تواند به بهبود عملکرد ذهن منجر شود. روزی دو فنجان از این چایی میل کنید تا تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید.

 

برای کاهش استرس چه غذاهایی بخوریم؟

گردو

مغز گردو می تواند از دچار شدن به اختلالت شناختی و زوال عقل چلوگیری کند. گردو سرشار از ماده ی مفید امگا 3 می باشد. محققین دانشگاه تافت به تازگی با انجام آزمایش بر روی چند حیوان متوجه شده اند که گردو روند پیری مغز آن ها را کاهش می دهد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)