برای پیشگیری از یبوست چکار کنیم؟ روش جلوگیری خانگی از یبوست چیست؟

برای پیشگیری از یبوست چکار کنیم؟ روش جلوگیری خانگی از یبوست چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/19

یکی از اختلالات شایع در بین مردم، یبوست می باشد، یبوست اختلالی شایع و ازار دهنده می باشد که بسیار از کسانی که به ان دچار می شوند، گاهی مجبور برای درمان آن به دکتر مراجعه نمایند، در حالی که اگر توجه داشته باشید، می توانید از یبوست پیشگیری کنید و دچار این اختلال نشوید.

یبوست در تمام دنیا یکی از اختلالات شایعی می باشد که بیشترین گسترش را دارد. در بسیاری از موارد علل یبوست وجود برخی بیماری ها در انسان نمی باشد، بلکه غذا خوردن نادرست و کم مصرف کردن مایعات می تواند دلیل یبوست باشد. به همین دلیل از هیچ دارویی استفاده نکنید و تنها با رعایت سبک زندگی و برخی اصول می توانید از یبوست رهایی پیدا کنید.

در درجه اول برای مقابله با یبوست در طول روز، به طور متوسط یک الی یک و نیم لیتر آب تمیز میل کنید. علاوه بر این، در غذاهای خود از میوه ها، سبزیجات، چای، بلغور به مقدار زیاد استفاده کنند. اکثریت میوه و سبزیجات سرشار از فیبر می باشند. این فیبرها به تقویت عملکرد روده ها، تخلیه زود و آسان آن کمک می کنند.

بر اساس تحقیقات استفاده از برخی میوه ها و سبزیجات در زمان یبوست توصیه می شود، از جمله این میوه ها می توان به گیوی اشاره کرد. این میوه جهانی، دارای فوائد بسیاری می باشد. از جمله فوائد گیوی عبارتند از:

- گیوی از ویتامین های مختلف سرشار می باشد.

- مبادله مواد و متابولیسم بدن را تقویت می کند

- سرعت تجزیه چربی ها را افزایش می دهد و برای لاغری مفید است.

- بر روی سیستم عصبی بدن تاثیر مثبت دارد.

- فشار خون را تنظیم می کند.

- برای قلب و رگ ها مفید می باشد.

- به تقویت سیستم گوارشی بدن می پردازد.

- ارگانیسم بدن را از بیماری تومور محافظت می کند.

علاوه بر این گیوی دارای پتاسیم و سرشار از فیبرهای مفید می باشد. پتاسیم برای نرمال کردن فعالیت روده ها و تقویت حرکت آنها بسیار مفید و واجب می باشد. چرا که غذاهایی دیر هضم مایع موجود در روده های را به خود جذب می کند و این سبب به وجود امدن عفونت در روده های می شود.

برای برطرف کردن یبوست، در زمان شب دو عدد میوه گیوی بخورید، گیوی روده ها را برای دفع صبحگاهی آماده می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302995

نظرات کاربران

*