برای پیشگیری از گرفتگی ماهیچه های پا در خواب چه کنیم؟ همراه فیلم آموزشی

برای پیشگیری از گرفتگی ماهیچه های پا در خواب چه کنیم؟ همراه فیلم آموزشی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/24

یکی از مشکلاتی که بسیار از ما در خواب برایمان پیش می آید، گرفتگی عضلات یا ماهیچه های پا است. در اینجا به شما روشی برای جلوگیری از گرفتگی ماهیچه ها یا عضلات پا آموزش می دهیم. همچنین فیلم زیر بصورت تصویری این نکات مربوط به جلوگیری از گرفتگی پا در خواب با استفاده از صابون را نشان و آموزش می دهد.

یکی از راه هایی که برای پیشگیری از گرفتگی ماهیچه ها یا عضلات پا در خواب پیشنهاد می شود، استفاده از صابون و قرار دادن آن در زیر رختخواب خود در طول شب است. تحقیقات تجربی نشان می دهد که صابون ها به دلیل وجود منیزیم می توانند در پیشگیری از گرفتگی عضلات پا در خواب موثر باشند.

البته پزشکان محقق به یقین به این نتیجه نرسیده اند، اما یکی از دلایل سندرم پای بی قرار و گرفتگی عضلات پا در هنگام خواب می تواند کمبود منیزیم باشد.

در حقیقت تجربه افرادی که در هنگام خواب در زیر رختخواب خود صابون گذاشته اند نشان می دهد که این افراد تجربه بهتری در خواب داشته و کمتر گرفتگی ماهیچه های پا در خواب را تجربه کرده اند. طبق آنچه در فیلم زیر می بینید، 42% افراد این کار را تجربه کرده اند و مدعی شده اند که قرار دادن یک قالب صابون در زیر رختخواب باعث شده است که خواب راحتی داشته باشند و سندرم پای بی قرار را تجربه نکنند.

همچنین دکتر آز که یکی از محققان برجسته است توصیه می کند که افراد از صابون اسطوخدوس در طول شب در زیر ملحفه یا رختخواب خود استفاده کنند. این صابون به دلیل رایحه آرامبخش و ریلکس کننده ای که دارد، در تسکیل و آرام کردن سندرم پای بی قرار و گرفتگی عضلات پا موثر است.

بنابراین توصیه می شود که یک قالب صابون را حتما در شب هنگام در زیر رختخواب خود قرار دهید.

فیلم زیر نحوه قرار دادن یک قالب صابون برای جلوگیری از سندرم پای بی قرار و گرفتگی عضلات پا در شب را نشان می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 6
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 79
تعداد کل بازدیدها: 10891

نظرات کاربران

*