برای حفظ سلامتی در طول روز چقدر باید پیاده روی کنیم؟

برای حفظ سلامتی در طول روز چقدر باید پیاده روی کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

فعالیت فیزیکی برای سلامتی انسان مفید می باشد، و بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که افراد در طول روز حداقل نیم ساعت پیاده روی داشته باشند، برای انجام پیاده روی و این که چندم پیاده روی برای سلامتی انسان مفید می باشد، می توان برنامه های موبایلی استفاده کرد، با نصب این برنامه ها بر روی گوشی مویایل خود می توانید تعداد قدم هایی که در طول روز بر می دارید را بشمارید.

فعالیت فیزیکی، بنیاد و اساس سلامتی و جوانی می باشد. اثبات شده است که، فعالیت فیزیکی از بسیاری بیماری ها و اختلالات انسان را مراقبت می کند، از جمله این بیماری ها عبارتند از بیماری سیستم قلبی – عروقی، دیابت قندی، چاقی، و برای پیشگیری از سرطان نیز بسیار مهم و ضروری است.

خیلی از انسان ها به ورزش نمی پردازند و یا وقت برای رفتن به سالن های ورزشی ندارند، و یا امکان ورزش کردن را ندارند، در این شرایط تنها می توانید پیاده قدم بزنید، این حرکت فیزیکی با اینکه بسیار معمولی می باشد ولی بسیار مفید و اثرگذار است. پیاده روی برای تنظیم فشار خون، کاهش استرس، بهتر کردن حال انسان، کمک به لاغری، تقویت استخوان و مفاصل، و نیز برای پیش گیری از یبوست مفید است.

بر اساس نظر دانشمندان، برای داشتن سلامتی لازم است انسان در طول روز به صورت متوسط 10 هزار قدم بردارد. این عدد شاید به نظر زیاد برسد، انسان های معاصر در مجموع در طول روز کمتر راه می روند و کمتر قدم می زنند. بر اساس برنامه های تلفنی می توانید، تعداد قدم هایی که در طول روز بر می دارید را بشمارید. این گونه برنامه ها را بر روی موبایل خود نصب کنید، و برای سلامتی شروع به پیاده روی کنید.

پیاده روی مادر همه ورزش ها، است برای داشتن جسم و تنی سالم لازم است در طول روز پیاده روی داشته باشیم، نیاز نیست که وقتی مشخصی برای آن در نظر بگیریم بلکه در زمانی که برای خرید و یا کارهای دیگر مانند کار بانکی از منزل خارج می شوید، بهتر است به جای اینکه از تاکسی و یا ماشین شخصی استفاده کنید، مسیر مورد نظر را پیاده روی نماید، به این طریق هم برای حفظ سلامتی خود کمک کرده اید و هم به کارهای خود رسیده اید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*