برای افطار چه بخوریم | در هنگام افطار چه چیزی را اول بخوریم | مناسب ترین غذای افطار

برای افطار چه بخوریم | در هنگام افطار چه چیزی را اول بخوریم | مناسب ترین غذای افطار
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/02/30

 در این بخش توضیحاتی برای افطار باز کردن روزه داران بیان می کنیم  توصیه های لازم برای افطار کردن در ماه مبارک رمضان در این بخش مشاهده فرمایید.

افطار چه بخوریم بهتره

همیشه سعی کنید افطار خود را با رطب یا خرما و آب گرم باز کنید افطار کردن با خرما سنت است وبهتر است تا شام چیزی دیگری میل نشود اما اگر خواستید چیز دیگری مصرف کنید بهتر است از شیرینی جات طبیعی مصرف کنید مثل عسل به صورت شربت یا انگور و کشمش یا میوه های شیرین دیگر  ابی که  هنگام افطار می نوشید بهتر است نه زیاد گرم باشد ونه زیاد سرد باشد معتدل سعی  شود افطار   و شام با هم مصرف نشود حداقل نیم ساعت بعد از افطار شام مصرف شود در افطار لبنیات مثل دوغ وماست مصرف نشود  زیرا بسیار سرد است وبرای مغز مضر بوده  وجه بسا احساس کسالت به انسان دست دهد .

 برای افطار چه بخوریم و چه نخوریم

برای شام اگر امکانش است حریره بادام  با آرد برنج قهوه ای  که با عسل یا شیره ی انگور یا شیره خرما شیرین شده باشد یا نان و پنیر  و سبزی و مغز گردو و چند عدد خرما یا مقداری انگور  رسیده. اکتفا به این نوع غذای ساده که بخار پز یا آب پز شده باشد  مانند  انواع پلوها وخورش ها  می توان از غذاهای گوشتی یا غذا های دریایی نیز در وعده شام  استفاده کرد  اما به مقدار کم حداکثر 2 بار د رهفته  می توان  از آش جو با کشک مرغوب استفاده کرد می توان از انواع سوپ ها نیز استفاد کرد.

 نکاتی مهم برای همه روزه داران

توصیه های برای زمان شام سحری  : در هنگام شام و سحری فقط از یک نوع غذا استفاده شود که شامل سه گروه غذایی باشد و در مصرف چند نوع غذا باهم خودداری شود سعی شود حتما سحری میل شود زیرا به فرموده پیامبر ص درآن برکت است و نیاز تغذیه ای بدن را در طول روز تامین می کند و از کاهش قند خون و از بی­ حوصلگی و خستگی و کاهش یادگیری جلوگیری می کند در سحری غذاهای کم حجم مصرف شود سعی شود غذاهای فیبردار مصرف شود.مصرف سبزیجات و میوه جات هنگام سحری و شام بسیار مناسب است و کمک به دفع سموم می کند و تشنگی در طول روز را کاهش می‌دهد. گردآوری از پارسی طب

برای افطار چه بخوریم | در هنگام افطار چه چیزی را اول بخوریم | مناسب ترین غذای افطار

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 16
تعداد کل آرا: 119
تعداد کل بازدیدها: 71072

نظرات کاربران

*