برای آنکه قلب و عروقی سالم داشته باشید دستان همسر خود را بگیرید

برای آنکه قلب و عروقی سالم داشته باشید دستان همسر خود را بگیرید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/24

دستان انسان نقش بسیار مهمی را برای سلامتی بدن ایفا می‌کند دستان می‌توانند بدن را به آرامش برسانند. انگشتان نقاط بسیار مهمی برای لمس و انتقال احساس می باشند اما تحقیقات جدید نشان می دهد که زمانی که در معرض درد هستید دستان شریک زندگی خودتان را بگیرید تا کمتر احساس ناراحتی داشته باشید.

هماهنگ سازی فردی از طریق لمس دستان یک پدیده فیزیکی است که به صورت ناخودآگاه بر روی ضربان قلب تنفس و فعالیت های مغزی شخص مقابل تاثیر به سزایی دارد. این فعالیت می‌توانند بر روی فرکانس های عصبی که از مغز تولید می شود تاثیر گذاشته و تنفس را بین دو شخص همگام کند. طی آزمایشات روانشناسی صورت گرفته است همسرانی که دچار مشکلات فیزیکی و یا روانی احساسی هستند هنگام لمس دستان یکدیگر احساس آرامش و درد کمتری دارند.
هماهنگ سازی دو طرفه
در بیشتر معیارهای زمانی زوج ها می‌توانند با گرفتن دست یکدیگر احساس درد و یا آرامش را به یکدیگر منتقل کنند نتایج آزمایشات نشان می دهد که این عمل یک دلیل فیزیولوژیکی است که دست ها به یکدیگر منتقل می کنند به خصوص افرادی که دچار رنج هستند این حالت را بیشتر القا خواهند کرد. از آنجایی که زوج‌ها در بسیاری از سطوح با یکدیگر همگام هستند، تقویت و هماهنگ سازی احساسی از طریق دست ها بسیار قوی و راحت صورت می‌پذیرد هماهنگ سازی ها می تواند دردسر نیز ایجاد کند اما روانشناسان از این خاصیت جهت تسکین دردها استفاده می کنند دو عامل مهم نیست در این مورد بی تاثیر نیست، عامل نخست اینکه نسبت به شخصی که دستش را می گیرید احساس نزدیکی و صمیمیت داشته باشید و دوم اینکه جهت انتقال درد و یا انرژی منفی این عمل را انجام دهید چرا که قدرت درد در انتقال از طریق دست ها بسیار قوی تر می باشد بنابراین این خاصیت می توان جهت هماهنگ‌سازی روحی روانی استفاده کرد که این حالت روحی می‌تواند تأثیرات مثبتی بر روی قلب و همچنین گردش خون داشته باشد به صورت کلی دردهایی که از طریق آرامش لمسی و به خصوص دست تسکین می یابد تاثیر مستقیمی بر روی جریان خون دارد و این به این معناست که می‌تواند سلامت قلب را تزیین کرده و مشکلات عروقی را بر طرف سازد بنابراین از این پس می ‌توانید حس آرامش و یا تسکین درد را با گرفتن دستان همسرتان به او منتقل کنید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 24

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 948
تعداد کل بازدیدها: 8452

نظرات کاربران

*