بدترین دردها کدام ها هستند؟ | دردهای بدتر از زایمان | عذاب آورترین دردهای جسمی

بدترین دردها کدام ها هستند؟ | دردهای بدتر از زایمان | عذاب آورترین دردهای جسمی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/09/18

یک سری از بیماری ها دردهایی به شدت بدتر از درد زایمان طبیعی را به بیمار منتقل می کنند مثل دفع سنگ کلیه و شکستگی استخوان قوزک پا.

به گزارش بهداشت نیوز بسیاری از خانم ها اعتقاد دارند که درد زایمان ، شدید ترین دردی است که هر فردی می تواند در طول زندگی خود تجربه کند و درد بدتر از زایمان وجود ندارد . اما تحقیقات نشان داده است خانم هایی که درد زایمان را تجربه کرده اند و در سالهای آینده یکی از دردهای سخت که در ادامه این بخش به آن اشاره می کنیم ، را متحمل شده اند معتقدند این دردها بسیار بدتر از درد زایمان است.

درد میگرن دردی بدتر از زایمان

یکی از شایع ترین انواع سردردها ، سردرد میگرنی می باشد. در سردرد میگرنی درد در قسمت پیشانی، اطراف چشم و یا در پشت سر دیده می شود، ولی معمولا درد میگرن در یک طرف سر است.این درد می تواند ساعت ها یا حتی روزها همراه با علایمی چون استفراغ،حساسیت به نور و حالت تهوع باقی بماند.


دفع سنگ کلیه درد بدتر از زایمان

درد سنگ کلیه اگر نگوییم طاقت فرساترین دست کم یکی از وحشتناک ترین دردهایی است که تاکنون بدن انسان تحمل کرده است. اگر غلظت مواد داخل ادرار زیاد شود، می تواند زمینه ساز سنگ کلیه شود یا در برخی موارد زمینه های ارثی برای تشکیل سنگ مطرح است که استعداد فرد را در ابتلا به سنگ کلیه افزایش می دهد.دفع سنگ کلیه دردی ایجاد می کند که زنان شدت آن را با درد زایمان یکسان می دانند.


درد سنگ صفرا بدتر از زایمان طبیعی

احساس درد و فشار شدید و مداوم در قسمت بالا و راست شکم ار نشانه های درد سنگ صفراست که غالباً در آن ناحیه بین دو کتف، کتف راست یا شانه تیر می کشد. این درد معمولا پایدار است اما گاهی شدت آن بسیار افزایش می یابد که این درد شدید می تواند از 15 دقیقه تا 5 ساعت طول بکشد و سپس به آرامی فروکش می کند.

اگرچه مسکن و مصرف برخی غذاها می تواند در کاهش سنگ صفرا مفید واقع شود اما این درد غیرقابل تحمل و طولانی با درد زایمان برابری می کند.


شکستگی استخوان به خصوص قوزک دردی بدتر از زایمان

شکستگی قوزک پا یکی از رایج ترین آسیب های قوزک پا است که در آن یک یا تعداد بیشتری از استخوانهای قوزک که مفصل قوزک را تشکیل می دهند دچار شکستگی می شوند. درد شکستگی استخوان بسیار زیاد است اما شکستن قوزک پا از این هم بدتر است، چون هم راه رفتن و فعالیت های روزمره را محدود می کند .


درد عفونت سیستم ادراری درد بدتر از زایمان

عفونت مثانه و مجاری ادراری ، گفته می شود این درد طاقت فرسا و کشنده ده مرتبه از درد زایمان بدتر است.به نوعی از عفونت باکتریایی که بر قسمتی از دستگاه ادراری تاثیر می گذارد عفونت ادراری(UIT ) گفته می شود.

زمانی که این عفونت باکتریایی، دستگاه ادراری تحتانی را درگیر می کند به آن عفونت مثانه (سیستیت ساده) و زمانی که بر دستگاه ادراری فوقانی تأثیر می گذارد به آن عفونت کلیه (پیلونفریت) گفته می شود.


درمان ریشه دندان درد بدتر از زایمان

دندان درد یکی از شایع ترین شکایات است و میتواند کاملا دردناک و طاقت فرسا و دردی برابر با زایمان طبیعی داشته باشد، دندان درد میتواند در هر زمان و معمولا بدون هشدار و علائم قبلی رخ دهد.

اگر در دندان یا لثه عفونت وجود داشته باشد،ممکن است که در اطراف این درد شدید و خسته کننده میتواند شما را دیوانه کند و اگر آن را درست نکنید،ممکن است در نهایت موجب از بین رفتن دندان باشد. شدت درد میتواند از حالت خفیف و ملایم باشد، گاهی درد دندان حتی با ترمیم ریشه هم از بین نمی رود، و به دنبال ترمیم ریشه یکی دو روزی فعالیتهای روزانه تان تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت.
عمل جراحی درد بدتر از زایمان

داشتن هر گونه عمل جراحی قطعا دردناک تر از زایمان طبیعی است. عمل سزارین معمولا یکی از معمول ترین عمل ها است.برخی از عمل های جراحی بزرگ تر و دردی شدیدتر از بقیه دارند، همان طور که برخی از زایمان ها هم از بقیه دردناک تر است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 30
تعداد کل آرا: 606
تعداد کل بازدیدها: 361089

نظرات کاربران

*