با ۵ انتخاب هوشمندانه موفقیت خود را تضمین کنید

با ۵ انتخاب هوشمندانه موفقیت خود را تضمین کنید

یکی از روش های تضمین موفقیت در زندگی الگو برداری از سبک زندگی انسان های موفق و سعادتمند است. افراد موفق با انتخاب های هوشمندانه مسیر خوشبختی را برای خود هموار می کنند. آنها انسان هایی عامل و مبتکر هستند که خود را مسئول تمام تصمیمات اتخاذ شده می دانند. این افراد همیشه به اتفاقات   

موفقیت در زندگی برای افراد مختلف تعابیر متفاوتی دارد. عده ای به دنبال موفقیت در کسب و کار می باشند. عده ای نیز بزرگترین دستاورد را برای خود موفقیت در زندگی زناشویی می دانند. برای اکثر جوانان نیز موفقیت در کنکور در درجه اول اهمیت قرار دارد. در این بین می توان با اتخاذ تصمیمات هوشمندانه که برگرفته از زندگی انسان های موفق می باشد مسیر موفقیت را سریعتر پیمود.

با اینکه انسان بطور کامل بر روی محیط اطراف خود تسلط ندارد اما اگر در شرایطی که خود قادر به انتخاب است صحیح عمل نماید، می تواند به آسانی به زندگی خود سر و سامان دهد. انسان ها می توانند با اتخاد انتخاب های درست و اصولی هارمونی آرامش را در زندگی خود جاری ساخته و شاهد پیشرفت روز افزون زندگی خود در تمامی جهات باشند و از زندگی لذت ببرند.

راه صحیح این است که همانند افراد هوشمند با انتخاب اولویت های مناسب در تمامی ساعات روزهای زندگی شرایط را به نفع خود تغییر داده تا سعادتمند شد.

۱- برای خود احساس تاسف نکنید.

بنا به گفته متخخصان، یکی از تفاوت های انسان های موفق با دیگر افراد در زمان هایی است که به تاسف خوردن به شرایط خود هدر می دهند. زندگی افراد موفق را مطالعه نمایید و به مانند آنها عمل کنید. باید بدانید افراد موفق بعد از هر شکست بلند می شوند و از اشتباهات خود درس می گیرند. آنها باختن را فراموش می کنند و به هیچ عنوان به حال خود تاسف نمی خورند. در مواقع شکست و ناامیدی یاد ضرب المثل قدیمی "گذشته ها گذشته" بیفتید. بلند شوید و شروعی تازه را رقم بزنید.

۲- پیرامون خود را با افراد مثبت پر کنید.

نتایج تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که اصولا ذهن انسان بیشتر از اینکه روی خاطرات خوب متمرکز باشد به سمت تجربیات بد گرایش دارد. این مسئله واکنشی دفاعی است که از زمان انسان اولیه شروع شده و تا به امروز باقی مانده است تا انسان را از خطرات پیرامون خود متوجه ساخته و به نوعی از او محافظت نماید. این مورد اصلا خوب نیست و باید بدانید که منفی بافی همیشگی می تواند با اضافه کردن چاشنی استرس بسیار مانع از اساس خوشبختی شده و برای سلامت بدن بسیار مضر است.

اگر محیط افرادتان از افراد منفی باف پر شده، سریعا تغییر رویه دهید وبه دنبال دوستی با افراد مهربان، خوشبین، با انگیزه و حمایتگر باشید.

۳- ابتکار عمل را بدست گیرید.

افراد هوشمند هیچ موقع منتظر نمی مانند که فرصت مناسب به سراغشان بیاید، آنها خود ریسک می کنند و با اشتیاق و بدون ترس به سراغ موقعیت جدید می روند و خود را به هدفشان نزدیک می کنند.

همواره سعی کنید تا انسانی عامل و سرمنشا باشید . خود سرنوشت زندگی را به دست بگیرید تا بتوانید به نتایج مطلوب و مدنظرتان برسید.

۴- با دهان و گوش خود ارتباط برقرار کنید.

هوشمندانه ترین راه برای تقویت روابط کاری این است که بیشتر شنونده باشید تا گوینده. به داستان های تمامی همکاران خود به دقت گوش فرا دهید و نیازهایشان را بشناسید. از دل صحبت هایشان معانی و مفاهیم موجود را درک کنید تا بتوانید ارتباط عمیق چه به صورت کاری و چه به صورت شخصی با آنها ایجاد نمایید.

۵- در تمام لحظات از زندگی لذت ببرید.

به دنبال معاشرت با افراد همیشه خندان باشید. آنها استاد لذت بردن از هر اتفاقی که در اطرافشان می افتد هستند. آنها به فکر سهیم کردن خوشحالی خود با دیگران می باشند. چرا که باور دارند این امر به شدت واگیردار است. غیر ممکن است شما چند ثانیه به خندیدن فردی خیره شوید و لبخندی بر لبتان جاری نشود. مانند افراد همیشه خوشحال باشید و از تک تک دقایق خود لذت ببرید و آنرا با دیگران تقسیم کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

محمد جواد مجیدی مولف مقالات علمی سایت چگانه است. به زودی اطلاعات فردی بیشتری از ایشان در معرض دید شما خواننده ی گرامی قرار خواهد گرفت.

تعداد کل مقالات: 1
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 0
تعداد کل بازدیدها: 88
با ۵ انتخاب هوشمندانه موفقیت خود را تضمین کنید
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)