با گوشی بازی کردن کودک آنقدر ها هم بد نیست | نظر جدید دانشمندان

با گوشی بازی کردن کودک آنقدر ها هم بد نیست | نظر جدید دانشمندان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/12/01

امروزه، والدین با استفاده از گوشی های هوشمند یا رایانه های لوحی معمولی نیستند تا کودکان خود را در هنگام شام نگهداری کنند.

بعدا پیشنهاد شد که زمان نمایش صفحه نمایش بیش از حد برای بچه ها بد بود و به طور بالقوه توانایی تغییر ساختار مغز در کودکان را داشت. با این حال، به نظر می رسد که ممکن است این مورد دیگر نباشد.

در مطالعه جدیدی که توسط دانشگاه آکسفورد انجام شده و در باره رفتار انسان طبیعت منتشر شده است، مطالعاتی مبنی بر اینکه زمان روی صفحه نمایش برای بچه ها خطرناک است ممکن است اشتباه باشد و اینکه هیچ تاثیری بر سلامت روان کودک ندارد.

نويسنده ليديا دنورث نوشت: "استفاده از فناوري، سوزن را کمتر از نصف درصد از احساس احساس عاطفي تكان مي دهد. برای زمینه، خوردن سیب زمینی با تقریبا یکسان بودن اثر همراه است و استفاده از عینک ها تاثیر منفی بر سلامت روان نوجوانان دارد. "

با این حال، این به این معنا نیست که والدین باید فقط اجازه دهند فرزندان خود را با اسمارت فون ها و رایانه های لوحی خود اجرا کنند. این مطالعه اساسا نشان می دهد که زمان نمایش برای بچه ها به اندازه سلامت روانیشان همانطور که قبلا تصور می شد، بد نیست، اما در عین حال، بچه ها شما را وسواس یا معتاد می کنند، جایی که ممکن است بر زندگی اجتماعی آنها تأثیر بگذارد یا شاید آموزش عالی نباشد .

خوشبختانه، با این حال، شرکت هایی مانند اپل و گوگل اقدامات خاصی را به کار گرفته اند که به والدین کمک می کند تا کنترل کنند که چه مدت کودکانشان می توانند بر روی دستگاه های تلفن همراه خود خرج کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.5
مجموع آرا: 17

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 81
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 188
تعداد کل بازدیدها: 128639

نظرات کاربران

*