با همسر بدبین خود چگونه رفتار کنیم؟

با همسر بدبین خود چگونه رفتار کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/02/13

آیا  همسرتان مدام ماخذه و سوال پیچتان می کند؟ آیا به شما بدبین شده و شک دارد؟ در این صورت نباید بگذارید این بدبینی و رفتار او ادامه پیدا کند و باید به فکر راه چاره و درمان بدبینی باشید. در این مطلب قصد داریم توضیح دهیم که با همسر بدبین و شکاک خود چگونه باید رفتار کنیم تا اختلافمان حل شود. با ما همراه باشد.

راهکارهای زیر می تواند در مواجه با زن یا شوهر شکاک و بدبین، موثر باشد:

اشتباهات خود را بپذیرید                                                                   

در مقابل حساسیت همسرتان جبهه نگیرد و سعی کنید به اعصاب خودتان مسلط باشید و اوضاع را آرام کنید نه اینکه باعث تنش بیشتر شوید. اگر همسرتان به برخی حرکات شما حساسیت دارد، سعی کنید در مورد آن حرکت با او صحبت کنید و یا آن را انجام ندهید.

کوتاه بیایید

به همسرتان نزدیک شوید، اگرچه ممکن است با استقبال خوبی روبرو نشوید، اما تمام سعی خود را بکنید تا صمیمیت مناسب را ایجاد کنید و از زندگی با یکدیگر لذت ببرید.

عذرخواهی کنید

اگر حرکت اشتباهی انجام داده اید که باعث حساس شدن و بدبین شدن همسرتان شده، حتما ماجرا را برای او شرح دهید و از عذر خواهی کنید. می توانید از طریق یک نامه و یا پیام، این موضوع را مطرح کنید و معذرت خواهی کنید. و همچنین اگر فکر می کنید حرکت اشتباهی از شما سر نزده و همسرتان بی مورد مشکوک شده، به شکل منطقی در مورد این موضوع با او صحبت کنید.

قول دهید و عمل کنید

با همسرتان در این مورد که چگونه می توانید اعتمادش را جلب کنید، صحبت کنید. به او این تضمین را بدهید که از هر طریقی که می خواهد می تواند شما را محک بزند و اعتمادش را جلب کنید. اعتماد سازی بین دو طرف از اصول یک رابطه ی سالم است.

مشاوره با مختصص

این روزها مشاوره های مخصوص زوج ها بسیار زیاد است. شما حتما باید برای جلوگیری از لطمات بیشتر به زندگی خود و درمان شکاک بودن به یک مشاور حاذق مراجعه کنید و با راهنمایی های مشاور می توانید رابطه ی کم تنش تری را تجربه کنید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.7
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 854
تعداد کل آرا: 5639
تعداد کل بازدیدها: 1758947

نظرات کاربران

*