با خواص چای سبز آشنا شوید

با خواص چای سبز آشنا شوید

چای سبز از آن دسته از نوشیدنی های گیاهی است که خواص بی شماری دارد و در یک چمله می توان آن را درمان همه ی بیماری ها و همچنین مناسب برای کاهش وزن و تناسب اندام، در نظر گرفت. در این مطلب قصد داریم با برخی خواص چای سبز و همچنین زمان و مقدار مناسب مصرف چای سبز صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

چای سبز نوعی چای است که از جوانه ها و گلبرگ های تازه گیاه چای بدست می آید. در فرایند تولید این چای اکسایش بسیار کمی انجام می شود. این چای انواع مختلفی از جمله چینی و ژاپنی دارد.

چای سبز و سرطان

میزان آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز 100 برابر بیشتر از ویتامین C و 25 برابر بیشتر از ویتامین E است. چای سبز در مبارزه با سرطان بسیار کمک کننده می باشد.

چای سبز و جوانی و شادابی

دلیل ارتباط چای سبز با جوانی و زیبایی، آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز است. این آنتی اکسیدان ها روند پیری سلول ها را به تعویق می اندازند.

خواص چای سبز برای لاغری و کاهش وزن

برای لاغری و چربی سوزی با استفاده از چای سبز، باید برای استقاده از این نوشیدنی برنامه ریزی داشته باشید و بدون برنامه ریزی این نوشیدنی را مصرف نکنید.

پوست و چای سبز

آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز در مبارزه با رایکال های آزاد که یکی از عوامل افتادگی پوست و سرطان می باشند، بسیار موثر هستند. بنابراین چای سبز در جلوگیری از افتادگی و چروک شدن پوست بسیار کمک کننده می باشد.

با خواص چای سبز آشنا شوید

زمان مناسب نوشیدن چای سبز

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن، دو ساعت پس از خوردن هر وعده ی غذایی می باشد. به این ترتیب شما علاوه بر این که از خواص درمانی چای سبز بهره می برید، خللی نیز در جذب آهن بدن شما بوجود نمی آید.

میزان مناسب مصرف چای سبز در روز

نوشیدن 3 یا 4 لیوان چای سبز در طول روز می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. اما این تصور که نوشیدن چای سبز بسیار زیاد و با تعداد دفعات زیاد در طول روز می تواند منجر به چربی سوزی و کالری سوزی شود، تصور اشتباهی است و این کار به اختلال دفع آب و الکترولیت های بدن منجر می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)