با جایگزین های گیاهی گوشت آشنا شوید.

با جایگزین های گیاهی گوشت آشنا شوید.

بسیاری از افراد به دلایل مختلف قصد دارند به داشتن رژیم گیاه خواری روی بیاورند. اما با حذف گوشت، بدن نیاز دارد تا مواد مغذی دیگری، جایگزین آن شود. اما جایگزین گوشت برای گیاه خواران چیست؟ گوشت گیاهی چیست؟ امروز در این مطلب قصد داریم در مورد غذاهای جایگزین گوشت صحبت کنیم.

در قسمت پایین لیستی از موارد غذایی که می توانند جایگزین های مناسبی برای گوشت باشند را مشاهده خواهید کرد.

سویا جایگزین گوشت قرمز

سویا سرشار از پروتئین است و حاوی درصد زیادی اسید آمینه است که فعالیت بدن را منظم می کند. پودر سویا به راحتی در دسترس است اما می توانید این پروتئین را از شیر سویا، توفو، تمپه و آجیل آن نیز دریافت کنید. تنها یک چهارم فنجان پودر سویا حاوی 17 گرم پروتئین است.

با جایگزین های گیاهی گوشت آشنا شوید.

تخم شاه دانه

با توجه به تحقیقات متخصصین تغذیه، شاهدانه شامل همه ی اسید آمینه های ضروری می باشد. سه قاشق غذا خوری شاهدانه حدودا 10 گرم پروتئین دارد. شما می توانید شاهدانه را به همراه غلات استفاده کنید.

با جایگزین های گیاهی گوشت آشنا شوید.

کیونولا

کیونولا یکی دیگر از منابع پروتئن گیاهی دیگر است. کیونولا سرشار از فیبر، انواع ویتامین و مواد معدنی است. یک گرم کیونولای پخته شده حاوی 8 گرم پروتئین می باشد. سعی کنید کیونولا را به صورت آب پز و همراه لوبیا و سبزیجات برای شام و یا به همراه نان داغ و پنکیک برای صبحانه میل کنید.

سیتان

سیتان از گلوتن گندم تهیه می شود و شما می توانید آن را با حبوبات، آجیل و دانه های ترکیبی استفاده کنید. تنها یک سوم فنجان سیتان شامل، 21 گرم پروتئین می باشد. می توانید سیتان را به سالاد، سوپ و سس اضافه کنید.

نخود و سایر حبوبات

نخود، عدس و انواع لوبیا را در رژیم روزانتان افزایش دهید. نخود در هر یک سوم فنجان، حاوی 21 گرم پروتئین می باشد. می توانید نخود را با نان داغ و یا ماست میل کنید. ترکیب حبوبات با غلات داغ و آجیل برای داشتن یک رژیم پروتئینی گیاهی، بسیار مناسب است.

با جایگزین های گیاهی گوشت آشنا شوید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 680
تعداد کل آرا: 4504
تعداد کل بازدیدها: 870036


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)