بارداری و روابطه جنسی | داشتن رابطه جنسی در زمان بارداری

بارداری و روابطه جنسی | داشتن رابطه جنسی در زمان بارداری

در دوران بارداری یکی از موضوعاتی که زوجین را نگران می کند، داشتن رابطه جنسی در این دوران می باشد و اینکه آیا خطراتی برای جنین و بارداری ایجاد می کند یا نه، از جمله مسائل نگران کننده زوجین می باشد، در این رابطه سوالات زیادی در ذهن بسیاری از زوجین وجود دارد، لذا یکی از متخصصان معروف زنان و مامایی روسیه دیمیتری لوب به این سوالات پاسخ داده است.

در زمان بارداری یکی از موضوعات و مسائلی که بسیاری از خانم ها را نگران می کنند، مضر بودن یا نبودن رابطه جنسی در این دوران می باشد.

متخصص و کارشناس زنان و مامایی معروف روسی دیمیتری لوب (Dmitriy Lub) به سوالات مطرح شده در ارتباط با داشتن رابطه جنسی در زمان حاملگی پاسخ می دهد.

1- آیا رابطه جنسی می تواند، روند بارداری را با اختلال مواجه کند؟

اگر خانم ها از سلامتی کامل برخوردار باشند و بارداری را به صورت نرمال بگذرانند، خطر اختلال در بارداری وجود ندارد و رابطه جنسی خللی به آن وارد نمی کند.

در زمان بارداری، با توجه به روند حاملگی و سلامتی عمومی خانم ها، متخصص زنان و زایمان که بر روند بارداری خانم باردار نظارت می کند. می تواند در هر مقطعی ممنوع بودن رابطه جنسی را به خانم ها اعلام نماید.

2- در چه مواقعی رابطه جنسی ممنوع می باشد؟

خطر از بین رفتن بارداری، کوتاهی دهانه رحم، بارداری چند قلو، اختلال جفت (قرار گرفتن در پایین، نارسایی جفت و ...)، وجود هر بیماری زنانه در خانم، ناهنجاری اندام های جنسی و ... از جمله مواردی هستند، که داشتن ارتباط جنسی را می توانند، ممنوع کنند.

بارداری و روابطه جنسی | داشتن رابطه جنسی در زمان بارداری

در سه ماهه اول بارداری دوره های بحران که در بارداری به وجود می آید، اجتناب از رابطه جنسی را ضروری می کند. علاوه بر این، سقط جنین در بارداری های قبلی و یا به علل داشتن سابقه زایمان زودرس، اجتناب از رابطه جنسی خیلی بهتر است.

3- آیا رابطه جنسی احتمال دارد، به جنین آسیب وارد کند؟

جنین را رحم، کیسه آب جفت و ... احاطه کرده است و در ثانی دهانه رحم بسته می باشد، لذا در زمان بارداری اگر رابطه جنسی وجود داشته باشد، امکان آسیب وارد شدن به جنین وجود ندارد.

4- آیا رابطه جنسی می تواند، سبب زایمان زودرس شود؟.

اگر بارداری به صورت نرمال طی می شود، امکان زایمان زودرس در اثر رابطه جنسی وجود ندارد.

5- در زمان رابطه جنسی احتمال، پاره شدن کیسه آب وجود دارد؟

این هم امکان ندارد.

6- در زمان بارداری داشتن رابطه جنسی احتمال، ورود میکروب به رحم وجود دارد؟

جنین به وسیله رحم، کیسه آب و غیره احاطه شده است، رحم دارای ترشحات ضد عفونی کننده است. که جنین را از میکروب محافظت می کند. با این حال اگر شوهر به هر کدام از بیماری های جنسی که از طریق رابطه جنسی احتمال انتقال دارد. مبتلا باشد مانند سوزاک، سیفیلیس، و ... و یا به بیماری های ویروسی مانند هرپس و ... مبتلا باشد، داشتن رابطه جنسی ممنوع می باشد و همچنین بیماری هپاتیت B و C هم موجب ممنوعیت رابطه جنسی می شود.

منبع: https://saglamolun.az

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
بارداری و روابطه جنسی | داشتن رابطه جنسی در زمان بارداری
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)