ایمنی گوشی موبایل | چگونه گوشی موبایل خود را ایمن کنیم

 ایمنی گوشی موبایل | چگونه گوشی موبایل خود را ایمن کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/30

یکی از دغدغه های افراد دارای گوشی موبایل ایمنی گوشی خود و حفاظت از تلفن همراه خود در برابر انواع ویروس ها و هکرها می باشد، که گاهی این ویروس ها و یا هکرها با ورود به گوشی موبایل موجب آزاد و اذیت دیگران و یا خرب شدن گوشی می شوند، از این رو، در این مطلب روش های ساده برای ایمنی و محافظت از گوشی را تقدیم شما می کنیم.

امروزه با افزایش ویروس و بد افزارهای مختلف در فضای مجازی یکی از دغدغه های اصلی کاربران فضای مجازی ایمن کردن گوشی موبایل خود می باشد. برای ایمن سازی گوشی موبایل می توانید از روش های مختلف استفاده کنید که برخی از آنها عبارتند از:

1- استفاده از نرم افزارهای اورجینال:

 اولین راهکار افزایش امنیت تلفن همراه، استفاده از نرم افزارهای اورجینال می باشد. زیرا استفاده از برنامه‌ها و نرم افزارهای غیر‌اصلی می‌تواند، مشکلات بسیاری را برای صاحبان گوشی‌های هوشمند همراه، به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر توجه داشته باشند که کپی برداری از روی نرم‌افزارها و برنامه‌های غیراصلی می‌تواند مخرب بوده و منجر به آلوده سازی گوشی‌های هوشمند همراه گردد.

2-  از سایت های غیر معتبر دانلود نکنید:

با توجه به ایجاد مشکلات زیاد برای دارندگان گوشی‌های هوشمند در مورد دریافت، پیاده سازی و انتصاب برنامه‌های کاربردی از طریق مراجع نامعتبر، توصیه می‌شود، دارندگان گوشی های هوشمند برای دریافت نرم افزارهای مورد احتیاج بر روی تلفن همراه منحصرا از طریق مراجع معروف و قابل اعتماد اقدام کنند. دریافت این نرم افزارها از طریق کانال‌های شبکه‌های اجتماعی و سایر مراجع ناشناس می‌تواند خطر آلودگی تلفن‌های همراه را به دنبال داشته باشد. همچنین پیام‌های ناشناس یا ایمیل‌های نامطلوبی را که در آنها لینکی درج شده است، را باز نکنید چرا که در اکثر مواقع مخربان با ارسال یک کد مخرب می‌توانند گوشی‌های هوشمند را تحت کنترل در بیاورند.

3- نصب آنتی ویروس قوی بر روی گوشی:

برای اینکه گوشی خود را ایمن کنید و مانع از آلودگی آن شوید، بهتر است یکی از اولین کارهایی که بعد از خرید گوشی انجام می دهید، نصب یک آنتی ویروس سالم و قوی بر روی گوشی باشد.

4- دقت در استفاده از گوشی:

برای اینکه ایمنی و سلامت گوشی خود را بالا ببریم، باید در استفاده از آن بسیار دقیق باشیم، گوشی خود را دست هیچ کس ندهیم و با گوشی به کامپیوترها و سایت های نامعتبر وصل نشویم.

5- انجام تنظیمات صحیح در گوشی:

گزینه‌های موجود در قسمت بلوتوث گوشی را طوری تنظیم کنید، که برای دریافت فایل‌های ارسالی حداقل 2 بار از شما و فرستنده تایید بخواهد.

6- از موقعیت شخصی خود محافظت کنید:

گوشی های تلفن همراه جدید این قابلیت را دارند که وقتی عکسی گرفته می شود، موقعیت فرد را از سوی جی پی اس (GPS) دریافت می کنند و آن را ضمیمه عکس می کنند. این اطلاعات زمانی مشخص می شود که عکس را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. لذا اگر نمی خواهید اطلاعات موقعیت شما با عکس منتشر شود می توانید گزینه های GPS Camera و Geo Tag را غیر فعال کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*