اگر اینترنت یک روز کامل قطع شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر اینترنت یک روز کامل قطع شود چه اتفاقی می افتد؟

برای بسیاری از افراد زندگی بدون اینترنت حتی برای 1 ساعت نیز کار غیر ممکنی به نظر می رسد. یکی از استاتید دانشگاه استنفورد از دانشجویان خود خواسته بود در مورد وضعیتی که در آن اینترنت قطع شده تحقیق کنند برای مثال از آن ها خواسته بود 48 ساعت اینترنت را قطع  کنند و تاثیر آن را بر زندگی خود مشاهده کنند.

دانشجویان معتقد بودند که قطع اینترنت بسیار ناعادلانه است و آن ها را از انجام تکالیف درسی و ارتباطاتشان باز می دارد و به آن ها آسیب می رسد.

این استاد دانشگاه این تمرین را لغو کرد و اعتقاد دارد آن زمان سال 2009 بود و دانشجویان آن عکس العمل را نشان دادند، اکنون با توجه به پیشرفت تکنولوژی و شبکه های اجتماعی، نمی دانم دانشجویانم به من چه عکس العملی نشان خواهند داد، احتمالا گزارش من را به رئیس دانشگاه خواهند داد!!

بر اساس تحقیقات در سال 1995، تنها 1 درصد از جمعیت جهان آنلاین بودند و فعالیت اینترنتی یک عمل کنجکاوانه محسوب می شد. اما اکنون یعنی 20 سال جلوتر، بیش از 3.5 میلیارد نفر در دنیا آنلاین هستند و از اینترنت استفاده می کنند. و تقریبا همه افراد اعتقاد دارند که زندگی بدون اینترنت ممکن نیست و اختلال ایجاد می شود.

اگر اینترنت یک روز کامل قطع شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر اینترنت برای 1 روز قطع شود، تجارت و کسب و کار هم با مشکل و اختلال مواجه می شود و مردم مجبورند برای انجام کارهایی که تنها با چند کلیک ساده انجام می دادند به بیرون بروند و به صورت فیزیکی آن کارها را انجام دهند که همین مسئله باعث بروز مشکلات دیگری مانند آلودگی هوا و ترافیک می شود.

به ریختن سیستم های بانکی و اداری می تواند باعث بروز بی نظمی و اختلالات بسیاری شود.

نتیجتا می توان گفت به نظر می رسد، این روزها زندگی حتی یک روز بدون اینترنت غیر ممکن است اما در زمان های قبل تر مردم دنیا بدون حضور این پدیده به زندگی خود می پرداختند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 588
تعداد کل نظرات : 416
تعداد کل آرا: 2920
تعداد کل بازدیدها: 270542


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)