اپل نت فلیکس را خریداری می کند؟ | علت و جزییات خرید نت فلیکس توسط اپل

اپل نت فلیکس را خریداری می کند؟ | علت و جزییات خرید نت فلیکس توسط اپل
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/19

تحلیلگران citi جیم سوا و Asiya Merchant معتقدند که 40 درصد احتمال دارد که اپل خرید Netflix را نهایی کند. آنها این احساس را دارند که کاهش مالیات بر شرکت ها توسط دونالد تروپ، رئیس جمهور آمریکا، تصویب شده است. کاهش مالیات راه را برای اپل هموار می کند تا با پول نقد ذخیره شده خود را در حوزه های خارجی به ایالات متحده بیاورد. سپس پول نقد باز گردانده شده می تواند برای خرید سهام استفاده شود.

کاهش مالیات شرکت ها بر اساس مجوز سابقی اجرا شده است که برای بازگرداندن پول نقد ذخیره شده در خارج از کشور آمریکا بدون مالیات سنگین اجرایی خواهد شد. اپل به مدت طولانی از بازگشت پول نقد خود به ایالات متحده برای جلوگیری از مالیات سنگین، اجتناب کرده بود. این اصلاحات مالیاتی ممکن است باعث شود که اپل پول خود را با پرداخت مالیات 10 درصد به کشورش بازگرداند.

اپل بیش از 252 میلیارد دلار پول نقد و تقریبا 90 درصد از آن در خارج از ایالات متحده ذخیره شده است. حتی پس از مالیات بازگرداندن پول به کشور، این پول بیش از 220 میلیارد دلار در امریکا خواهد بود و به صندوق ادغام و خرید و همچنین خرید سهام خواهد رفت.

تحلیلگران می گویند که اپل تنها برای پرداخت سهم آن از Netflix نیاز به یک سوم از آن پول نقد دارد. در حالی که همه اینها بر روی کاغذ حساس است، هیچ چیزی نشان نمی دهد که اپل حتی این ایده را در نظر گرفته است، به غیر از این گزینه بخث در مورد Netflix را در حال بررسی کردن است.

اگر چه چنین چیزی غیر ممکن نیست اما اپل تلاش کرده است تا پایه و اساس خود را در فضای جریان ویدئو آنلاین برقرار کند. به دست آوردن Netflix می تواند موقعیت کمپانی اپل را در ویدئوهای انلاین به موقعیتی غالب و بانفوذ در بازار قرار دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 135
تعداد کل بازدیدها: 113465

نظرات کاربران

*