اهمیت پاک کردن آرایش در شب | علل و دلایل پاک کردن آرایش در شب

اهمیت پاک کردن آرایش در شب | علل و دلایل پاک کردن آرایش در شب
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/02/02

متخصصان و کارشناسان توصیه می کنند که شب ها قبل از خواب، حتماً مواد آرایشی از روی پوست صورت پاک کرد و سپس خوابید، چرا که ماندن مواد آرایشی بر روی پوست عوارض و پیامدهای مختلفی دارد که ساده ترین آن بسته شدن منافذ پوست می باشد.

می توان گفت که برای هر خانمی خرید لوازم آرایشی احساس دل پذیری را به وجود می آورد. در زمان خرید وسایل آرایشی، باید به کیفیت آن، تازه بودن، شفافیت و همچنین قیمت آن توجه کنیم. با این حال، زمانی که حتی وسایل آرایشی مورد علاقه خود را می خریم، برای این که این وسایل آرایشی اثرات بهتر خود را نشان دهند و نتیجه دلخواه ما را داشته باشد، لازم است که وضعیت پوست مناسب باشد. به همین دلیل نیاز است، از وسایل آرایشی که استفاده می کنیم، شب ها قبل از خواب به صورت کامل از روی پوست خود پاک کنیم.

بعد از دانستن این موضوع، لازم است بدانیم که پروسه پاک کردم آرایش را باید همه افراد، هر روز انجام دهند، پاک کردن آرایش قبل از خواب، برای هیچ کسی پوشیده نیست. اما آیا از عوارض و زیان های ماندن آرایش بر روی پوست صورت، اطراف چشم و مژه ها خبر دارید و خطرات آن را می دانید؟

آیا می دانید گازهایی موجود در هوای اطراف زندگی مان، گرد گیاهان و گل و موارد مضر دیگر در طول روز در اثر عرق کردن و در نتیجه استفاده از لوازم آرایشی در منافذ پوست نفوذ می کنند و بر روی پوست تاثیر می گذارند.

در صورتی که آرایش خود را قبل از خواب در شب پاک نکیند، کمتر نتیجه آن، بسته شدن منافذ روی پوست خواهد بود. می توان گفت که این مشکل به عبارت ساده به وجود آمدن اکنه و جوش در روی پوست می باشد.

همچنین بسته شدن منافذ پوست مانع از تنفس پوست می گردد. لذا پوست اکسیژن کافی را دریافت نمی کند و از این رو، خسته و پژمرده به نظر می رسد. علاوه بر پوست، مواد آرایشی که بر روی مژه کشیده شده اند. اگر چه در طول روز ظاهر زیبایی را ایجاد می کنند، اما عدم پاک کردن آن در شب موجب خشک شدن مژه ها و شکنندگی آن می شود.

لذا پاک کردن مواد آرایشی از روی چشم و پوست بسیار مهم و حیاتی می باشد. مدت زمان پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست، بستگی به نحوه پاک کردن آرایش دارد. ساده ترین راه، که برای پاک کردن آرایش استفاده می شود، شستن صورت با ژل و کف می باشد. این کار یکی دو دقیقه زمان می برد. اما این گونه پاک کردن آرایش برای پوست خشک و حساس و در فصل زمستان برای پوست نرمال هم مناسب باشد.

پاک کردن مواد آرایشی بدون استفاده از آب تا حدی زمان می برد. اما این زمان بیش از 5 الی 6 دقیقه نمی باشد. حساس ترین ناحیه مژه ها و اطراف چشم می باشد. مواد آرایشی استفاده شده اگر به آب مقاوم نباشد زمان کمتری برای پاک کردن می برند. اطراف چشم به علت حساس بودن نیاز به ظرافت و دقت زیاد دارد.

در درجه اول بهتر است رژلب را پاک کرد و سپس اطراف چشم را تمیز نمود. برای تمیز کردن ناحیه چشم متخصصان توصیه می کنند، زیر پلک پایین را با پنبه خیس تمیز نمود. سپس از موادی که برای پاک کردن آرایش استفاده می کنیم، به همراه پنبه آرایش زیر چشم را پاک کنیم.

در نهایت باید اهمیت پاک کردن آرایش در شب قبل از خواب را مجدد خاطر نشان کنیم. فراموش نکنید که اگر پوست شب ها بتوان نفس بکشد، صبح بسیار با طراوت و سالم دیده خواهد شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 277014

نظرات کاربران

*