اهمیت مسواک در کودکان | آموزش مسواک زدن به کودکان

اهمیت مسواک در کودکان | آموزش مسواک زدن به کودکان

برای اینکه مسواک زدن برای کودکمان خوب جا بیفوتد و تا بزرگسالی خود به طور مرتب هر شب مسواک بزند باید دی وی مسواک زدن نهادینه شوند. اینکه به چه روشی باید برای کودک مسواک زد یکی از مهمترین مسائل اصلی در بحث مسواک زدن کودکان است. زمانی که کودک دندان دربیاورد نیازمند مسواک زدن است.

ممکن است فکر کنید که مسواک زدن برای دندان های شیری امری است بیهوده چون در نهایت دندان های شیری ریخته و دندادن های اصلی جایگزین آن می شوند اما باید این نکته را در ذهن خود داشته باشید که علت مسواک زندن در دوران ابتدایی زندگی برای آن است که کودک شما به مسواک زند عادت نماید و این موضوع بسیار مهم است.
مسواک زدن باید از دوران کودکی برای اطفال مهم باشد و تا بزرگسالی ادامه یابد باید مسواک زدن را به صورت اصولی یاد بگیرند تا دچار مشکلات دهان و دندان نشوند نخ دندان کشیدن را نیز نباید فراموش کنند. البته نخ دندان کشیدن خود موضوعی جداست که در مقاله ای جداگانه بدان خواهیم پرداخت. پوسیدگی دندان ها در زمان شیری بودن لثه های کودک شما را نیز بیمار نموده و در درآمدن دندادن های اصلی مشکلات عدیده ای را در پیش روی شما خواهد گذاشت.

اهمیت مسواک در کودکان | آموزش مسواک زدن به کودکان


روش های پیشگیری از بیمارهای دهان و دندان از سال های ابتدایی باید به انسان آموزش داده شده باشد. برای مثال از مهمترین قوانین برای  پیشگیری از بیماری های دهان و دندان این است که مسواک زدن نباید کمتر از سه دقیقه طول بکشد و استفاده از نخ دندان باید به صورت مداوم انجام شود. متخصصین امور بهداشتی توصیه دارند که کودکان زیر 6 سال از خمیر دندان استفاده نکنند و تنها با مسواک به نظافت دندان ها بپردازند. برای کودکان بالای 6 سال نیز از خمیردندان کم فلوراید به اندازه یک نخود استفاده کنید و برای افراد بالای 10 سال از خمیردندان های دارای فلوراید به مقدار یک سانت استفاده شود.

اهمیت مسواک در کودکان | آموزش مسواک زدن به کودکانمسواک و نخ دندان برای کودکان
کودکان از 7-6 سالگی دیگر می توانند خودشان بدون کمک بزرگ ترها مسواک بزنند و نخ دندان بکشند اما تا رسیدن به این سن بهتر است خودتان مراقبت مستقیمی بر مسواک زدن آن ها داشته باشید؛ بهترین راه آموزش مسواک زدن به کودک این است که خودتان نمونه خوبی برایش باشید و مرتب مسواک بزنید و همچنین نحوه صحیح مسواک زدن را به او بیاموزید. متخصصین به این موضوع اعتقاد دارد که دندان هایی که در ماه های ابتدایی کودک رشد می کنند باید با مسواک تمیز شوند. این موضوع دو خاصیت دارد هم باعث تمیز شدن دندان های کوئدکان می شود و هم اینکه بچه شما به مسواک زدن عادت می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 283
تعداد کل نظرات : 13
تعداد کل آرا: 253
تعداد کل بازدیدها: 92861
اهمیت مسواک در کودکان | آموزش مسواک زدن به کودکان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)