انگل در کودکان | بیماری انگلی در کودکان | روش های طبیعی و خانگی از بین بردن انگل در کودکان

انگل در کودکان | بیماری انگلی در کودکان | روش های طبیعی و خانگی از بین بردن انگل در کودکان

کودکان در مقایسه با بزرگ سالان بیشتر به بیماری های انگلی و کرم روده و غیره دچار می شوند چرا که کودکان کمتر به مسائل بهداشتی اهمیت می دهند و همچنین سیستم ایمنی بدن کودکان در مقایسه با بزرگ سالان ضعیف تر می باشد. از این رو، تشخیص و شناخت علائم بیماری انگلی در کودکان برای درمان وپیش گیری از بیماری بسیار مهم است.

- به چه دلیل کودکان در خواب دندان قروچه دارند؟

یقیناً که، کمتر کودکی پیدا می شود، در خواب دندان ها خود را بر روی هم فشار ندهد. این هم می تواند یکی از علل و دلایل ناراحتی مادران باشد. در برخی موارد، کودک به مدت چند دقیقه دندان های خود را بر هم فشار می دهد. اما در برخی موارد دیگر، تک تک صدای دندان قروجه شنیده می شود. در علم پزشکی به سابیدن دندان بر روی همدیگر در کودکان دندان‌قروچه (Bruxism) می گویند. علل و دلایل به وجود آمدن دندان قروچه متفاوت می باشد، که به بررسی آن می پردازیم.

در بسیاری از مواقع گفته می شود، دندان قروچه با وجود انگل در ارگانیسم بدن ارتباط دارد و به همین دلیل قبل از اینکه معاینات پزشکی انجام شود، قرص های مختلف به کودک داده می شود و معمولاً در چنین مواقعی نتیجه مثبتی به دست نمی آید و کودک همچنان به دندان قروچه ادامه می دهد.

از سوی دانشمندان اثبات شده است که، دندان قروچه با انگل (Parasitism) هیچ گونه ارتباطی ندارد و دلیل ایجاد دندان قروچه تا این دوره مشخص نشده است. به عقیده دانشمندان از علل اصلی دندان قروچه می توان به استرس، عصبی بودن و ژنتیک اشاره کرد. اما کودکانی که دارای کرم و انگلی می باشند، بیشتر دندان قروچه مشاهده می شود و این کودکان بیشتر دندان های خود را به هم فشار می دهند.

- اگر مشکوک به بودن انگل کرم در فرزند خود می باشید؟.

برای آشکار کردن آنها لازم است، معاینات پزشکی انجام شود. چون که قرص ها و داروهایی که بر علیه انگل به صورت خود سرانه مصرف می شود، دارای عوارض زیانباری می باشند و قرص ها و داروهایی که وارد ارگانیسم بدن کودک می شود، بر روی تمام ارگانیسم و اندام های و سلول های کودک تاثیر منفی می گذارد و استفاده از این نوع قرص ها نه تنها برای درمان بلکه با هدف پیشگیری هم توصیه نمی شود.

- علائم و علل وجود انگل کرم در کودک:

بسیاری از والدین احتمال دارد در مورد وجود انگل در کودکان خود مشکوک باشند. علائم و نشانه های آن را می توان به چند دسته تقسیم کرد؟

- اختلال در فعالیت سیستم روده و معده:

دل پیچه و دل درد در کودک، اسهال، یبوست، حالت تهوع, بوی بد دهان، بی اشتهایی، در برخی موارد هم افزایش اشتها وجود دارد. در موقع ابتلا به بیماری انگلی کودک به سختی می خوابد، شب ها خواب راحتی ندارد و زود به زود بیدار می شود. به کوچکی کودک نگاه نکنیم، این انگل ها می تواند، عوارض جدی داشته باشد. مانند شب اداری در کودکان و یا در کودکان دختر موجب ایجاد خارش در اندام های جنسی، التهاب و غیره می تواند منجر شود.

انگل در کودکان | بیماری انگلی در کودکان | روش های طبیعی و خانگی از بین بردن انگل در کودکان

- اختلال در فعالیت سیستم عصبی:

در زمانی که انگل وارد ارگانیسم بدن کودک می شود، از سوی سیستم عصبی تغییراتی رخ می دهد، در این موقع کودک عصبی، بهانه گیر و اذیت کننده می شود. تمایل به مدرسه رفتن از بین می رود، اختلال خواب و سردرد در کودک مشاهده می شود.

- واکنش های آلرژیک:

به دلایل نامعلومی بر روی پوست کودک واکنش های آلرژیک به وجود می آید.

- علائم مسمومیت

واکنش های پوستی، سیاهی زیر چشم، بی حالی، خستگی از جمله علائم آن است. بزرگ شدن غدد لنفاوی، متوقف شدن رشد قد یا وزن هم دیده می شود.

- ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن:

می توان گفت که کودک، از بیماری رهایی نمی یابد. زود به زود به عفونت های ویروسی مبتلا می شود. بینی و گلویش بزرگ می شود.

اما بودن انگل در هر کودکی واکنش های مختلفی در پی دارد. یک کودک در وزن و قد عقب می ماند و دیگری تنها عصبی می شود.

- تمیز کردن انگل ارگانیسم با استفاده از طب سنتی:

بر اساس نتایج آخرین تحقیقات انگل ها در ارگانیسم بدن انسان می تواند منجر به ایجاد بیماری هایی مانند زخم معده و روده، هپاتیت، سل و سرطان شود. بر اساس تحقیقات افرادی که در ارگانیسم خود دارای انگل نمی باشند، در مقایسه با افرادی که دارای انگل در ارگانیسم خود می باشند، 21 سال بیشتر عمر می کنند. در مقایسه با بزرگ تر ها کودکان زود به زود به کرم و انگل مبتلا می شود. چرا که سطح بهداشت در کودکان از نرمال پایین تر می باشد. کودکان تند تند دست خود را به دهان می کنند. ناخن می خورند، با سگ و گربه بازی می کنند. به همین دلیل والدین مجبور به استفاده بیشتر از داروهای ضد انگلی برای کودکان خود می باشند. اما استفاده سر خود از این داروها اثرات منفی و غیر درمانی دارد. در حالی که در طب سنتی روش های موثر برای درمان این بیماری وجود دارد، که عبارتند از:

1- پاک کردن انگل ها با کمک تخم کتان و میخک:

تخم کتان و میخک بر روی همه نوع انگل ها تاثیرات موثر نشان می دهد. برای تهیه مخلوط درمانی ده قاشق غذاخوری تخم کتان و یک قاشق غذا خوری تخم میخک را با هم مخلوط کنید و خوب آنها را آسیا نماید و به مدت 3 روز قبل از غذا به مقدار 10 الی 20 گرم از آن مصرف نماید. سپس سه روز فاصله داده و مجدد به مدت سه روز استفاده کنید. و این دوره درمان را به مدت یک ماه ادامه دهید.

2- پاک کردن انگل با استفاده از روغن گردو و سیر:

صبح ها و شب ها با شکم گرسنه به مقدار 2 الی 10 میلی لیتر روغن گردو و یک حبه سیر را به مدت 10 روز مصرف کنید. سپس ده روز فاصله داده و مجدد به مدت ده روز آن را استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219705
انگل در کودکان | بیماری انگلی در کودکان | روش های طبیعی و خانگی از بین بردن انگل در کودکان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)