انواع روش های خشک کردن میوه ها

انواع  روش های  خشک کردن میوه ها
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/05/31

خشک کردن میوه ها یکی از کارهای مورد علاقه خانم های خانه دار است. میوه های خشک همچنین می توانند جایگزین بسیار خوبی برای تنقلات ناسالم برای بچه ها باشند. حتما نیازی نیست میوه های خشک را از فروشگاه بخرید، خودتان به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

چه میوه هایی را می توان خشک کرد؟

 در این مطلب قصد داریم به نحوه ی خشک کردن میوه ی هلو، به، موز، آلو، زردآلو، سیب، آلبالو، بلوبری و گوجه، بپردازیم.

چندیدن روش برای خشک کردن میوه وجود دارد که در این مطلب به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

طرز تهیه میوه خشک روی بخاری یا شوفاژ

پس از آن که میوه ها را شستید، آن ها را حلقه حلقه کنید و در یک سینی با بر روی یک پارچه سفید قرار دهید. و سپس بر روی شوفاژ یا بخاری قرار دهید. البته برای بخاری قطعا باید از سینی استفاده کنید. روی میوه ها را با پارچه بپوشانید تا نور مستقیم به آن ها نرسد. پس از یک روز برای جلوگیری از جسبیدن میوه ها، آن ها را جابه جا کنید. پس از سه تا جهار روز، میوه ها خشک می شوند.

قرار دادن میوه ها در جای خشک و تاریک

در این روش میوه ها را حلقه حلقه کرده و در یک سینی یا پارچه سفید قرار داده و سپس آن ها را در یک مکان خشک و تاریک قرار دهید. این روش نسبت به روش اول طبیعی تر است. پس از یک روز میوه ها را جابه جا کنید. بعد از 7 تا 8 روز میوه ها خشک شده اند.

خشک کردن میوه ها زیر نور آفتاب

در این روش نیز باید میوه ها را قاچ کنید. سپس میوه ها را داخل ترکیب آب و آبلیمو بگذارید و اجازه دهید چند لحظه خیس بخورد تا از تغییر رنگ آن ها جلوگیری شود. سپس آن ها را از آبلیمو بیرون بیاورید و در سینی قرار دهید و در معرض نور آفتاب (مثلا در بالکن و تراس) قرار دهید و روی آن ها را با پارچه سفید بپوشانید. پس از یک روز میوه ها را جاه جا کنید تا نچسبند. مدت زمانی که میوه ها در این روش خشک می شوند به ترتیب زیر است:

  • سیب: ۲ روز
  • آلبالو و زردآلو: ۳ روز
  • گوجه فرنگی، هلو و آلو: ۴ روز

انواع  روش های  خشک کردن میوه ها

روش خشک کردن میوه ها در ماکروفر

خشک کردن میوه در مایکروفر، برای کسانی مناسب است که وقت استفاده از روش های بالا را ندارند. میوه ها رتکه تکه کرده و در درون ظرف یا سینی که مخصوص ماکروفر است قرار دهید. سپس مایکروفر را بر روی حالت defrost قرار دهید. معمولا 30 دقیقه زمان لازم است تا میوه ها در ماکروفر خشک شوند اما بسته به نوع دستگاه ممکن است این زمان 45 دقیقه نیز شود. پس از 30 دقیقه به میوه ها سری بزنید و آن ها را جابه جا کنید.

انواع  روش های  خشک کردن میوه ها

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 824
تعداد کل آرا: 5409
تعداد کل بازدیدها: 1545990

نظرات کاربران

*