انواع مرخصی در قانون کار و شرایط مرخصی گرفتن کارگران

انواع مرخصی در قانون کار و شرایط مرخصی گرفتن کارگران

یکی از دغدغه های کارگران و البته کارفرمایان بحث مرخصی کارگران است که در قانون کار تعریف شده است. در این مطلب انواع مرخصی که در قانون کار تعریف شده است و شرایطی که طبق آن کارگران می توانند مرخصی بگیرند، توضیح داده می شوند.

در قانون کار ایران سه نوع مرخصی برای کارگران تعریف شده است که تعریف و شرایط استفاده و درخواست این انواع مرخصی به شرح زیر هستند:

در ماده 64 قانون کار، مرخصي استحقاقي سالانه كارگران با استفاده از مزد و احتساب چهار روز جمعه، جمعا يكماه است – برای مطالعه در خصوص نحوه محاسبه مرخصی این 4 روز جمعه می توانید مقاله شرایط مرخصی و کار در روز جمعه برای کارگران طبق قانون کار را مطالعه نمایید. ساير روزهاي تعطيل جزء ايام مرخصي محسوب نخواهد شد. براي كار كمتر از يكسال مرخصي مزبور به نسبت مدت كار انجام يافته محاسبه مي‌شود. یعنی کارگران فصلی میزان مرخصی آنها براساس مدت دوره ای است که به کار اشتغال داشته اند. ضمنا میزان مرخصی کارگران مشمول کارهای سخت و زیان آور 5 هفته می باشد.

براساس ماده 66 قانون کار، کارگران می توانند حداکثر تا 9 روز از مرخصی سالانه خود را ذخیره کنند که یا ما به ازای ریالی آن توسط کارفرما باید پرداخت گردد و یا به مرخصی های سال آتی کارگر منتقل می شود.

نکته دیگر اینکه به موجب ماده 70 قانون کار مرخصی کمتر از یک روز کاری جزو مرخصی‌های استحقاقی منظور می‌شود به این معنی که اگر کارگری فرضا در یک روز کاری دو ساعت مرخصی گرفته باشد آن دو ساعت جزو مرخصی‌های استحقاقی او در سال محاسبه خواهد شد.  

   
مرخصي استعلاجي به منظور بهبود بيماري به کارگر تعلق مي گيرد. تفاوت عمده اين مرخصي با نوع استحقاقي آن در اين است که در اين حالت پرداخت کننده مزد ايام بيماري، سازمان تامين اجتماعي و نه کارفرما خواهد بود. در اين حالت بيمار بايد با مراجعه به شعب درماني سازمان تامين اجتماعي مراحل قانوني را براي دريافت حقوق سپري کند. مرخصي استعلاجي، با تائيد سازمان تامين اجتماعي، جزء سوابق كار و بازنشستگي كارگران محسوب خواهد شد. مدت زمان مرخصی استعلاجی حسب تجویز پزشک و کارشناسان تامین اجتماعی می باشد و محدودیتی از حیث زمان ندارد.

مرخصي بدون حقوق، حالتي است که کارگر قرار است در آن بيش از حد متعارف کارگاه را ترک کند. در اين حالت شرايط کلي اين نوع مرخصي با توافق کتبي ميان کارگر و کارفرما و يا نمايندگان قانوني آن ها مشخص مي شود و انجام مي پذيرد.

دیگر مرخصی های تعریف شده در قانون کار برای کارگران

در نهایت طبق ماده 73 قانون کار، کارگران حق برخورداری از سه روز مرخصی برای موارد ازدواج دائم، فوت همسر، پدر، مادر یا فرزندان را دارند که این سه روز علاوه بر مرخصی های استحقاقی کارگر می باشد.

همچنین، طبق ماده 67 قانون کار، کارگران در ایران اجازه دارند که به منظور ادای فریضه حج واجب یک ماه در طول دوره کاری خود از مرخصی استحقاقی یا مرخصی بدون حقوق استفاده کنند. این مرخصی برای حج تمتع/واجب امتیازی جدا از مرخصی استحقاقی سالانه نبوده و از محل همین مرخصی استفاده می شود. بدیهی است چنانچه کارگر ذیربط مرخصی استحقاقی ذخیره نداشته باشد می تواند از مرخصی بدون حقوق استفاده نماید. در واقع تفاوت آن را می توان در این دانست که در صورت درخواست کارگر به استفاده از مرخصی برای حج تمتع، کارفرما مکلف به موافقت با آن خواهد بود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 686
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)