انواع دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟ چند نوع لیزر موهای زائد داریم؟

انواع دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟ چند نوع لیزر موهای زائد داریم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/07

در مطلب لیزر مو چیست و چگونه لیزر موی بدن را از بین می برد؟ درخصوص لیزر کردن موهای زائد و نحوه و کارکرد لیزر مو توضیح داده شد. در این نوشته درخصوص انواع لیزر موهای زائد و انواع دستگاه های لیزر مو توضیح داده می شود.

دو روش یا دو ابزار کلی برای لیزر موهای زائد وجود دارد. دستگاه های لیزری و دستگاه های غیرلیزری. دستگاه های لیزری که از اشعه لیزر برای برای از بین بردن موهای زائد بهره می برند و دستگاه های غیرلیزری که از نور برای از بین بردن موهای زائد بهره می برند و به آن IPL = Intense Pulse Light می گویند. علاوه بر این روش دیگری که به آن E-light می گویند نیز وجود دارد که علاوه بر نور از رادیو فرکانس نیز استفاده می کند.

دستگاه های لیزر موهای زائد که از اشعه لیزر برای از بین بردن مو استفاده می کنند خود چندین نوع دارند که رایج ترین آنها دستگاه های لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر، دستگاه لیزر دایود با طول موج 800 نانومتر و دستگاه های لیزر Nd-YAG با طول موج 1056 نانومتر است.

دستگاه های IPL که ترجمه فارسی آن نور شدید پالسی است، در واقع از پرتو لامپ زنون که نور چند طول موجی و نامنسجم ایجاد می کند و می تواند روی پوست اثر بگذارد بهره می برد. این دستگاه ها به دلیل اینکه نسبت به دستگاه های لیزر ارزانتر هستند، محبوبیت بیشتری یافته اند و می توانند علاوه بر موهای زاید، لک، جوش یا چین و چروک سطحی پوست را نیز از بین ببرند.

انواع دستگاه های لیزر

دستگاه لیزر الکساندرایت(Alexanderite Laser)

لیزر الکساندرایت که به لیزر الکس معروف است به دلیل داشتن این قابلیت که طول موج(pulse duration) و میزان انرژی آن قابل تنظیم است و قابلیت جذب ملانین در طول موج 755 نانومتر که لیزر الکساندرایت دارد، بالاست، یکی از قدرتمندترین دستگاه های لیزر موهای زائد است.

دستگاه لیزر دایود(Diode Laser)

لیزر دیود/دایود در طول موج های 800 تا 810 نانومتر کار می کند که البته جذب ملانین در این طول موج کمتر است، اما به علت محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی ساتع شده از این نوع لیزرها در پوست های تیره لیزر دایود بهتر عمل می کند. لیزر دیود به دلیل داشتن عمق نفوذ بیشتر، ریسک کمتر به دلیل پالس یکنواخت و خنک سازی سطح پوستی مزیت هایی را نسبت به دیگر انواع دستگاه های لیزر دارد.

دستگاه لیزر ND-YAG

این دستگاه ها با توجه به طول موج لیزر که 1064 نانومتر است و در طول موج مادون قرمز نور منتشر می کنند، یکی از رایج ترین انواع لیزرها هستند که برای رفع موهای زائد بدن نیز بکار می روند. البته این نوع لیزرها شاید قدرت و قابلیت های دیگر انواع لیزرهای فوق الذکر را نداشته باشند.

در نهایت باید این نکته یادآوری شود که در برای لیزر موهای زائد سعی کنید که به یک پزشک یا متخصص لیزر مو مراجعه کنید و مواردیکه در مقاله ...... ذکر شده اند را حتما رعایت نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 344
تعداد کل آرا: 3649
تعداد کل بازدیدها: 1292438

نظرات کاربران

*