الکتریسیته مو | علل الکتریسیته شدن مو | روش های رهایی از الکتریسیته شدن مو

الکتریسیته مو | علل الکتریسیته شدن مو | روش های رهایی از الکتریسیته شدن مو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/06

یکی از مشکلاتی که گاهی برای هر کسی می توان رخ دهد، الکتریسیته شدن موها می باشد، که می تواند موجب ناراحتی و اذیت شود. الکتریسیته شدن موها خطری ندارد ولی ناراحت کننده است، با این حال به راحتی می تواند از شر آن خلاص شد.

بسیاری از مردم با الکتریسیته شدن مو مواجه شده اند. به ویژه اینکه با این مشکل در فصل سرما انسان بیشتر مواجه می شود. علل و دلایل آن می تواند، در نتیجه تاثیرات سیستم های گرمایشی مختلف، خشک شدن بیش از اندازه موها، استفاده از کلاه های ساخته شدن از الیاف مصنوعی و مراقبت ها و نگهداری های نادرست از مو باشد.

برای مقابله و حل الکتریسیته شدن موها می توانید، از توصیه های زیر استفاده کنید، که عبارتند از:

- اگر در خانه سیستم گرمایشی کار می کند، هوای خانه را دائم مرطوب نگهدارید. این روش مانع از خشکی موها و پوست می شود.

- از شانه های پلاستکی و فلزی استفاده نکنید، از شانه های چوبی و یا سرامیک استفاده نماید.

- بعد از اینکه موهای خود را شستید، آب معدنی، سرکه (یک دوم لیتر آب را با دو قاشق چای خوری سرکه) و یا آب لیمو (یک دوم لیتر آب را با یک عدد آب لیمو) مخلوط کنید و به موهای خود بکشید.

- از سشوار خیلی کمتر استفاده کنید، هوای بسیار گرم موجب خشک شدن بیش از اندازه موها می شود، که در نتیجه آن، موهای الکتریسیته دار می شوند.

- بسیاری از سشوارهای معاصر قابلیت یونش (Ionization) را دارند. با کمک این توانایی موهای انعطاف پذیرتر می شوند و احتمال الکتریسیته شدن آنها کاهش می یابد.

- در طول روز، بر روی موهای خود آب معدنی بپاشید، برای این کار می تواند از اسپری پاش های کوچک استفاده کنید.

- بعد از هر بار شامپوکردن، از نرم کننده استفاده کنید و بهتر است از نرم کننده هایی با پایه سیلیکونی استفاده کنید. چرا که در موهای خشک بیشتر الکتریسیته ساکن به وجود می آید. شامپوهای نرم کننده رطوبت را روی مو نگه می دارند و رطوبت مو از به وجود آمدن الکتریسیته ساکن جلوگیری می کند. اگر جنس موهایتان خشک است، حتما از شامپوهای ملایم و نرم کننده های قوی و البته مناسب استفاده کنید.

- اگر موهایتان خیلی خشک شده است، آنها را با روغن زیتون و روغن کرچک ماسک درست کرده و ماساژ دهید. برای این منظور حدودا به مقدار سه قاشق غذاخوری روغن را با آب حمام گرم کنید و به صورت ولرم بر روی موهای خود بمالید. ابتدا موهای خود را با یک پلاستیک و سپس با دستمال ببندید و 30 دقیقه صبر نماید و بعد از آن بشورید.

- در فصل زمستان و در هوای سرد انسان ها خیلی کمتر آب می خورند، این عامل بر روی موها و پوست تاثیر منفی می گذارد. در طول روز یک و نیم لیتر آب تمیز و تصفیه شده بنوشید.

- از پارچه های طبی مانند پشم و ابریشم و یا لباس هایی که از این جنس می باشند، استفاده کنید. از لباس های نخی استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*