افسردگی زمستان چیست | چگونه با افسردگی زمستان مقابله کنیم

افسردگی زمستان چیست | چگونه با افسردگی زمستان مقابله کنیم

در فصل زمستان یکی از مشکلات و اختلالاتی که برخی از مردم با آن درگیر می شوند، افسردگی زمستانی می باشد، دلیل اصلی ان کم شدن نور هوا می باشد، که دامن برخی از انسان ها را می گیرد. چرا که تاریکی و نبود نور نمادی از غم و اندوه می باشد.

با سرد شدن بیشتر هوا، مقاومت ارگانیسم بدن هم کاهش می یابد. برای از بین بردن ضعف ارگانیسم بدن، لازم است که ارگانیسم بدن را هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روحی تقویت کرد. اکنون که در فصل زمستان قرار داریم، یکی از مشکلاتی که افراد زود به زود با آن روبرو می شوند، افسردگی زمستان می باشد.

بر اساس نظریات متخصصان، افرادی که به اندازه کافی انرژی خورشید را دریافت نمی کنند، در ارگانیسم ساعت بیولوژیکی بدن با اختلال مواجه می شود. به همین دلیل فرد دوست دارد، مدام و طولانی بخوابد. خستگی مزمن در فصل زمستان هم سبب دچار شدن انسان به افسردگی می گردد و نیز سبب ضعیف شدن ارگانیسم بدن می شود.

برنامه ریزی و قرار گذاشتن سخت می شود، تمرکز حواس از بین می رود، از انسان های اطراف دوری گزیده می شود، این افراد دوست دارند، تنها باشند و منزوی شوند. اختلال در خواب یکی از اصلی ترین علامت و نشانه افسردگی زمستان می باشد.

روانشناسان برای رهایی از افسردگی زمستان یکسری پیشنهادهایی را ارائه داده اند. بر اساس گفته های آنها، برای خارج شدن از این وضعیت ناراحت کننده، بهترین درمان نور می باشد. به همین دلیل لازم است، روزی به مدت یک ساعت در هوای آزاد قدم بزنید و توجه کردن به سبک تغذیه هم بسیار مفید اشت. به ویژه استفاده از میوه های خشک و مانند اینها، که به بدن انرژی زیادی می دهند، ریسک ابتلا به افسردگی زمستان را کاهش می دهد.

استفاده از سبزیجات، گوجه فرنگی، سیب زمینی و گل رز هم به دلیل اینکه سرشار از ویتامین C می باشند، برای تقویت ارگانیسم بدن بسیار مفید هستند. در کنار اینها، توجه کردن به سبک تغذیه، دقت کردن در انتخاب لباس و پوشش هم اثر گذار است. استفاده از لباس های رنگی بر روی روحیه انسان تاثیر مثبتی دارد و انرژی مثبت به انسان می دهد.

گوش دادن به آهنگ های شاد، قدم زدن در هوای آزاد، گشت و گذار در دامن طبیعت، برای رهایی از افسردگی زمستان بسیار مفید هستند.

توجه کردن به زندگی اجتماعی، رفتن به تئاتر و سینما و مشاهده فیلم های جالب هم برای دور شدن از افسردگی زمستان خوب می باشد. بعد از انجام این روش ها، اگر در روحیه و حال شما تاثیرات مثبتی به وجود نیامد، حتما به پزشک مراجعه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
افسردگی زمستان چیست | چگونه با افسردگی زمستان مقابله کنیم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)