اطلاعات و دانسته های نادرست در مورد تغذیه کدامند؟ دروغ ها و حقیقت های تغذیه

اطلاعات و دانسته های نادرست در مورد تغذیه کدامند؟ دروغ ها و حقیقت های تغذیه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/11

همیشه در بین مردم، موضوعات و مسائلی مطرح می شود، که این ها به دلیل شهرت و عمومیت درست پنداشته می شود، در حالی که کمتر کسی شاید به این فکر بیافتد، که آیا این موضوعاتی که در مورد تغذیه و سبک تغذیه وجود دارد درست می باشند یانه؟ و کمتر کسی به دنبال یافتن حقیقت این گونه مسائل و موضوعات می باشد. در حالی که دانستن حقیقت و دروغ های تغذیه بسیار مهم می باشد. از این رو، در این مطلب شما را با حقایق و افسانه های تغذیه آشنا می کنیم.

تغذیه همواره یکی از مهمترین موضوعات و مسائلی است که انسان با آن درگیر می باشد. چرا که همه مردم معتقد هستند که تغذیه بر روی سلامتی انسان تاثیر زیادی دارد و با رعایت تغذیه سالم و سبک درست تغذیه انسان می توان از سلامتی خود مراقبت کند، به همین دلیل در بین مردم همیشه اطلاعات و معلوماتی در مورد تغذیه وجود دارد و به همدیگر توصیه می کنند در حالی که در درستی و یا غلط بودن ان خبردار نیستند. برای نموه در ادامه تفکراتو برداشت هایی از تغذیه که در بین مردم مطرح می باشد ولی در واقعیت این طور نیست را تقدیم شما می کنیم.

1- بر اساس گفته ها و شنیده ها، چیزی که در بین مردم معروف است، این می باشد که، شب ها بعد از ساعت 18 (شش بعد از ظهر) غذا خوردن مناسب نیست. اما، این حقیقت ندارد، چرا که می توان دو الی سه ساعت قبل از خوابیدن غذا خورد. و نیاز نیست حتما از سرشب از خوردن غذا امتناع نمود.

2- بر اساس گفته ها و آن چیزی در بین مردم معروف است، این است که نان سیاه برای انسان مفیدتر از نان سفید می باشد. در حالی که نان سیاه و نان سفید به یک میزان مفید می باشند. و بر یک دیگر برتری ندارند.

3- در بین مردم معروف است که مصرف آب میوه و عصاره میوه های تازه برای بدن مفید می باشد. در حالی که در حقیقت روزی بیش از سه استکان خوردن آب میوه تاثیر در ارگانیسم انسان ندارد.

4- گفته می شود که شکلات خوردن تناسب اندام را از بین می برد، و موجب چاقی انسان می شود، در حالی که مصرف شکلات برای انسان بسیار مفید است و سبب چاقی انسان نیز نمی شود.

5- بر اساس گفته ها و آنچه در میان مردم شهرت دارد، کم غذا خوردن موجب لاغری انسان می شود، اما اینگونه نیست، برای لاغری می توان در طول روز 5 الی 6 بار غذا خورد.

6- معمولا در میان مردم این موضع جا افتاده که برای لاغری انسان می تواند در طول روز، دو لیتر آب بنوشد. اما این غلط می باشد، بهتر است بدانید که هر چقدر بدن به آب نیاز دارد، به همان قدر خوردن آب کفایت می کند.

7- گفته می شود که، از خوردن روغن باید پرهیز کنید تا سلام و لاغر باشید. اما پرهیز از مصرف روغن به صورت کامل، می تواند برای بدن انسان مضر باشد.

8- خیلی ها فکر می کنند که روغن زیتون دارای کالری کمتری می باشد، اما اینگونه نیست، در ترکیبات روغن زیتون، کالری به میزان دیگر روغن ها موجود می باشد. اما روغن زیتون در مقایسه با روغن های دیگر برای بدن انسان مفیدتر می باشد.

9- گفته می شود که، کربوهیدرات ها برای سلامتی انسان بسیار مضر می باشند، اما این تفکر صحیحی نیست. چرا که کربوهیدرات های ساده مضر می باشند، اما کربوهیدرات های مرکب بسیار برای سلامتی انسان مفید می باشند.

10- گفته می شود که قند قهوه ای برای بدن و سلامتی مفید می باشد، اما در اصل این طور نیست، قند قهوه ای به همان اندازه قند سفید برای سلامتی مضر می باشد.

11- اکثر مردم فکر می کنند، بهترین دسر باید از میوه باشد، اما خوردن میوه در بین وعده های غذایی، مفید است نه بعد از غذا خوردن و آن هم به صورت بلافاصله.

12- گفته می شود که صبح ها هر چه دوست داشته باشید می توانید آن را مصرف کنید، اما اینگونه نیست، بهترین غذاهایی که در موقع صبحانه می توان مصرف کرد غذاهایی می باشد که از کربوهیدرات ها، روغن، فیبر و پروتئین تشکیل شده است.

13- گفته می شود که میوه ها و سبزیجات برای سلامتی و بدن انسان مفید می باشد، اما، این گونه نیست، سبزیجات برای بدن و سلامتی انسان خیلی بیشتر از میوه ها مفیدتر می باشد، در طول روز، چهار بار مصرف سبزیجات و یکبار مصرف میوه خوب می باشد.

14- گفته می شود که، کالری مازاد بدن را می توان با ورزش کردن از بین برد، اما انسان در موقع خواب و در موقع کار هم کالری زیادی مصرف می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859936

نظرات کاربران

*