اضافه وزن در زنان و تاثیرات آن | روش های به دست آوردن انرژی در زنان

اضافه وزن در زنان و تاثیرات آن | روش های به دست آوردن انرژی در زنان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/14

انرژی نقش مهم در زندگی انسان دارد، انرژی زنان و مردان با یکدیگر ارتباط دارند، انرژی زنان موجب ایجاد انرژی در مردان می شود، ما گاهی زنان انرژی خود را به وسیله چاقی از دست می دهند و دچار تنبلی و افسردگی و غیره می شوند، از این رو، در این مقاله به بررسی انرژی زنان و مردان و روش های به دست آوردن انرژی در زنان می پردازیم

می توان گفت که اضافه وزن هر زنی تا حدی ناراحت می کند. کارشناسان تغذیه، روانشناسان و فیزیولوژیست ها، سال ها است که برای حل این مشکل تلاش می کنند. برای این کار به خانم ها هزار و یک روش پیشنهاد می شود. اما هنوزم هم مشکل حل نشده است.

خیلی ها می دانند، وسایلی که برای لاغری فروخته می شود، برای مدت معین تاثیر می گذارد. برای اینکه نتیجه به دست آمده، را بتوان حفظ کرد، نیرو و انرژی زیادی صرف می شود. در هر زمانی میزان کالری دریافتی را حساب کردن، غذا خوردن خود را محدود نمودن، به ورزش کردن پرداختن، رژیم های لاغری سنگین گرفتن، لازم می باشد که همه این ها انسان را خسته می کند.

بر اساس گزارش رسانه ها متخصصان بعد از 7 سال بررسی روانشناسی زنان و ارتباط زنان با مردان به این نتیجه رسیده اند که، اختلال و از بین رفتن بالانس میان انرژی زن و مرد سبب افزایش وزن می شود. به ویژه بیشتر زنان بعد از 40 سالگی از اضاقه وزن اذیت می شوند. سستی، خستگی، افسردگی و تنبلی از علائم اضافه وزن در زنان می باشد. روانشناسان اعلام کرده اند، اضافه وزن، تنبلی و افسردگی بر روی انرژی زنان تاثیر می گذارد. یکی از علائم افسردگی کاهش فعالیت می باشد.

لازم به ذکر است که، انرژی مرد یانگ (Yang) گفته می شود، انرژی یانگ نماد روشنایی، خورشید، منطق، فعالیت، حرکت، سرعت، قدرت و توانایی می باشد. انرژی زنان یین (Yin) گفته می شود، که نماد ماه، تاریکی، منفعل بودن، قلب، احساس، ظرافت، خیال پردازی و نفوذ می باشد، از این رو انفعال و تنبلی برای یک زن طبیعی می باشد.

- دلیل اضافه وزن زنان و اثرات آن

اکنون درختانی را تصور کنید که ریشه های عمیق در خاک دارند. برای زندگی درخت چه چیزی لازم است؟ یکی خاک خوب، آب و هوا و سپس نور خورشید. دانه رشد خود را در خاک شروع می کند و در این دوره لازم است به آن آب زیاد داد.

خاک و آب عنصر زنانه هستند. اگر اینها نباشند چه اتفاقی می افتد؟ البته که، دانه رشد نمی کند و درخت خشک می شود. اگر درختان در زمین خشک از بین می روند، در روند رشد آن هم آب بسیار مهم است. برگ ها و پوسته ها آب را جمع می کنند. ارگانیسم بدن انسان هم با این اصول آفریده شده است.

امروزه در مورد فوائد آب بر ارگانیسم انسان بحث های زیادی شده است. در طول روز یک و نیم الی دو لیتر لازم است، آب تمیز نوشی شود. اگر شما این کار را هیچوقت انجام نداده اید، در آن موقع شما منتظر ورم در بدن خود باشد. افرادی که عادت به نوشیدن دائمی آب ندارند، با مشکل ورم روبرو خواهند شد. چرا که ارگانیسم بدن شروع به ذخیره آب در بدن می نماید.

اگر در بدن انسان به اندازه کافی آب وجود دارد، بدن احتیاجی به ذخیره آن ندارد. لذا اضافه وزن موجب می شود که بدن میان وزن و انرژی تناسب ایجاد نماید. علاوه بر این انرژی مردانه وابسته به انرژی زنان می باشد. زنی که دارای اضافه وزن می باشد، روحیه بدی ایجاد می کنند و این زود به زود موجب افسردگی می گردد. اضافه وزن به صورت اتوماتیک هر نوع فعالیتی را محدود می کند و سبب تنبلی می شود.

اضافه وزن در زنان و تاثیرات آن | روش های به دست آوردن انرژی در زنان

مرد نماد فعالیت و زور می باشد. اما بدون استراحت کردن کامل هیچ گونه فعالیتی امکانپذیر نیست. در نتیجه انرژی انفعالی زنان موجب انرژی مردان می شود. وقتی انرژی ذخیره زنان تمام می شود، در بدن شان هیچ انرژی باقی نمی ماند و بافت ها چربی جمع می کنند. به همین دلیل چاقی همیشه با تنبلی و کم تحرکی مشاهده می شود.

می توان گفت که بسیاری از زنان دوست دارند، روز خود را با دراز کشیدن در تراس سپری کنند، چرا که انرژی زنان راحتی و استراحت می باشد. برای اینکه انرژی زنان تمام نشود، ارگانیسم بدن زنان شروع به ذخیره آن می کند.

تنها راهی که می توان از تنبلی، انفعال و تنهایی رهایی یافت این است که انرژی زنان را دوباره برپا کرد.

- چگونه می توان زنان را دوبار پر انرژی کرد؟ از اضافه وزن، افسردگی، تنبلی چگونه می توان رهایی یافت؟

1- به حدی که بدن نیاز دارد، به آن استراحت دهید. همه کارها را به دوش خود نکشید و مراقب خود باشید. فعال بودن بیش از اندازه، راحتی و استراحت را از انسان دور می کند. تنها زنانی که آرامش داخلی دارند، می توانند با روح شان ارتباط بر قرار کنند. برای تنهایی و تفکر زمان بگذارید.

2- روزهای استراحت خود را در هوای پاک و در طبیعت بگذرانید. در کنار رود و یا دریا نشسته و به صدای آب گوش دهید. سعی کنید، روی چمن ها با پای برهنه بگردید و یا در جنگل و در کنار آتش بشینید.

3- برای خود فعالیت هایی که بلد هستید را درست کنید، این فعالیت ها می تواند نقاشی، بافتنی، منجوق دوزی و یا هر کاری که دوست دارید، باشد.

4- به یوگا و یا ژیمیناستیک تنفسی بپردازید. لازم نیست تمرین سختی انجام دهید. تمرین هایی که نیاز به قدرت و نیرو دارند، سبب جمع شدن انرژی زنان نمی شوند.

5- حتما ادبیات جالب زنان را بخوانید. داستان با گذر زمان بسیار مفید است.

6- مراقبت از دیگران بسیار مفید است، این می تواند مراقبت از کودکان، افراد سن بالا و یا حیوانات و گیاهان باشد.

7- برای قلبتان موسیقی خوشایند، پیدا کنید و گوش دهید.

8- به گالری های تصویری و نمایشگاه ها بروید، با زیبایی های دنیا تماس داشته باشد.

9- به غذاهای خود دوباره نگاه کنید. از منوی غذایی خود گوشت گاو و گوسفند را حذف کنید. انرژی زنان را میوه و سبزیجات تامین می کند.

10- لازم است که احساسات خود را شفاف بیان کنید و آن ها را نشان دهید. طبیعی و صمیمی بودن را یاد بگیرید.

11- همه تمرکز خود را بر روی نتیجه نگذارد و به روند کار فکر کنید. به کارهای مشغول باشید، که در زندگی به شما احساس خوبی می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859868

نظرات کاربران

*