اصول و روش های آموزش و تربیت سگ

اصول و روش های آموزش و تربیت سگ

سگ ها از دسته حیواناتی هستند که از لحاظ آموزش پذیری و یادگیری توانایی های بسیار خوبی دارند و به همین سبب بسیار مورد توجه انسان قرار گرفته اند زیرا که انسان بواسطه توانایی های سگ می تواند به سگ آموزش داده، با سگ ارتباط خوبی برقرار کرده  و از سگ استفاده نماید. آموزش و تربیت سگ می تواند به دلایل و اهداف مختلفی صورت پذیرد از جمله آموزش و استفاده از سگ به عنوان یک حیوان خانگی، آموزش و استفاده از سگ جهت کمک رسانی که خود ابعاد مختلفی از جمله امدادرسانی، شکار دیگر حیوانات، محافظت از انسان دارد و همچنین آموزش و استفاده از سگ به منظور اهداف شناسایی، تجسس و تشخیصی. ضمنا باید توجه داشت که آموزش و تربیت سگ به جهت برخورد سگ با انسان ها بسیار موثر است؛ زیرا اگر سگ آموزش و تربیت نشده باشد، در برخورد با انسان ها دردسر ساز می شود و این برای صاحب سگ نیز مشکل ساز است. در این نوشته و مطالب آتی درخصوص انواع روش ها و فرامین آموزش و تربیت سگ که توسط آکادمی تربیت سگ آریانا صورت می پذیرد، توضیح داده خواهد شد.

پیش از توضیح در خصوص آموزش و تربیت سگ در آکادمی تربیت سگ آریانا بهتر است بیشتر با انواع و روش های مختلف آموزش و تربیت سگ آشنا شویم. برخی از معروفترین روش های آموزش و تربیت سگ شامل موارد زیر می شوند:

آموزش صدای کلیک
آموزش انگیزشی
آموزش کوهلر (koehler) الکترونیکی
آموزش مدل رقیب
آموزش مبتنی بر سلطه
آموزش های مبتنی بر رابطه

در تمامی روش های آموزش و تربیت سگ فوق الذکر آشنایی با صفات و شخصیت سگ، زمان بندی دقیق استفاده از تقویت یا تایید مثبت و همچنین تاییدیه منفی، صورت می پذیرد.

آموزش و تربیت سگ ها از حیث اهدافی که برای آموزش سگ در نظر گرفته می شود، شامل موارد زیر می شود:

اجرای قانون
جستجو و نجات
شکار
کار با دام
کمک به افراد معلول
سرگرمی
ورزش
حفاظت

در مطلب مراحل و روش های آموزش و تربیت سگ درخصوص دوره های آموزش و تربیت سگ آکادمی تربیت سگ آریانا که براساس انواع روش ها و اهداف آموزش و تربیت سگ فوق الذکر توضیح داده می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 186
تعداد کل آرا: 2653
تعداد کل بازدیدها: 673641


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)