اشتباهات رایج در مراقبت از پوست، کدامند؟

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست، کدامند؟

برای بسیاری از مردم، از جمله زنان داشتن پوستی زیبا و شفاف بسیار مهم و حیاتی می باشد، از این رو، توجه کافی و لازم به پوست و همچنین مراقبت از پوست به شیوه درست، می تواند برای داشتن پوستی سالم و زیبا موثر باشد، اما گاهی در مراقبت های پوستی، اشتباهات و خطاهایی به وجود می آید که نه تنها برای پوست مفید نیست بلکه مضر نیز می باشد. از این رو، در مطلب حاضر، خطاهایی رایج در مراقبت پوستی را به شما معرفی می کنیم.

زیبایی زنان در درجه اول به پوست و موهای آنها مربوط می باشد. داشتن پوستی زیبا و سالم آرزوی هر زنی است. و بسیاری از بانوان به دنبال مواد آرایشی و بهداستی مناسب می باشند، اگر چه داشتن مواد آرایشی و بهداشتی با کیفیت و معتبر برای سلامتی و زیبایی پوست موثر است، اما باید روش های مراقبت از پوست را نیز دیدی بگیریم. گاهی اشتباهاتی در مراقبت از پوست رخ می دهد، که می تواند برای پوست مضر باشد.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست:

1- شستن صورت با صابون:

برای حفاظت از پوست استفاده از صابون توصیه نمی شود. برای این کار مواد مخصوصی وجود دارد. بهتر است از این مواد استفاده شود.

2- تلاش برای از بین بردن چربی پوست:

برای این کار خانم از محلول های مختلف که در ترکیباتشان دارای الکل، و یا اسیدهای گوناگون می باشد، استفاده می کنند، استفاده زود به زود از این وسایل موجب چرب شدن بیشتر پوست می شود. تلاش زود به زود برای از بین بردن چربی پوست موجب افزایش چربی آن می شود.

3- استفاده از موارد آرایشی به صورت زیاد:

این موجب می شود که کارکرد پوست، تنفس پوست، و گردش خون در پوست دچار اختلال شود. در نتیجه وضعیت پوست بدتر می شود.

4- خوابیدن قبل از پاک کردن آرایش:

این برای پوست بسیار مضر می باشد، چرا که موجب ایجاد التهاب در پوست، و ایجاد جوس و اکنه در پوست می شود، و علاوه بر این، موجب پیری زودرس در پوست هم می شود.

5- مراقبت از پوست صورت و گردن به یک شیوه:

پوست گردن و .... مراقبت ویژه ای را لازم دارد. و اگر مانند پوست صورت ازش مراقبت شود زودتر پیر می شود.

6- عدم تمیز کردن به موقع برس و و فرچه های آرایشی:

بر روی این فرچه ها و برس ها به مقدار زیاد چرک و میکروب وجود دارد. که این می تواند سبب ایجاد التهابات پوستی شود. لازم است این وسایل را هفته ای حداقل یکبار با آب و صابون بشورید. و در شرایط طبیعی خشک نماید.

7- استفاده از کرم های خشک کننده پوست:

اشعه نور خورشید موجب خشک شدن پوست و پیری زودرس آن می شود. به همین دلیل در ماه های گرم سال، به هیچ وجه از کرم هایی که جلوی نور خورشید خشک می شوند استفاده نکنید، و همچنین تلاش کنید از عینک آفتابی استفاده نماید.

مراقبت از پوست کاری بسیار سخت و ظریف می باشد، اگر خواهان داشتن پوستی سالم و شفاف هستید، باید توجه کنید که از انجام اشتباهاتی که برای پوست مضر می باشند پرهیز شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
اشتباهات رایج در مراقبت از پوست، کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)