اشتباهات رایج در زمان حمام کردن، کدامند؟ شیوه درست حمام کردن چیست؟

اشتباهات رایج در زمان حمام کردن، کدامند؟ شیوه درست حمام کردن چیست؟

امروزه معمولا بسیاری از مردم به طور متوسط هفته ای چندین بار حمام می کنند و دوش می گیرند، حمام کردن و داشتن نظافت برای هر انسانی لازم و ضروری می باشد، و ممکن است خیلی ها به این فکر باشند، که حمام کردن کار راحت و بی دردسری می باشد، اما لازم است آگاه باشید، در زمان حمام کردن انسان ممکن است اشتباهاتی انجام دهد، که موجب آسیب دیدن پوست و یا بدن گردد. از این رو، در این مطلب اشتباهات رایج در زمان حمام کردن را به شما معرفی می کنیم.

گاهی هر روزه به حمام می رویم و خود را می شوریم، این کار اگر چه راحت و طبیعی به نظر می رسد، اما اشتباهاتی که ممکن است، در حین حمام کردن، به وجود آید، سبب پیری پوست انسان می گردد. از این رو، در این مطلب پنج اشتباه بزرگ در زمان دوش گرفتن و حمام کردن را تقدیم شما می کنیم:

1- حمام کردن طولانی مدت:

حمام کردن طولانی مدت سبب خشکی پوست می شود، اگر می خواهید مانع از ایجاد خشکی در پوست و موی خود شوید، لازم است آگاه باشید که مدت زمان لازم برای دوش گرفتن به طور متوسط 10 دقیقه می باشد.

2- استفاده بیش از حد از مواد شونیده مانند صابون:

استفاده بیش از حد از صابون های حمام موجب از بین بردن بیشتر چربی پوست و خشکی آن می شود. از این رو، استفاده زیاد از صابون های حمام سبب از بین رفتن چربی های مفید روی پوست می گردد.

3- استفاده از لیف و کیسه های کهنه و نم دار:

در لیف های نم دار باکتری زیاد موجود می باشد. و برای زندگی باکتری ها شرایط مناسبی به وجود می آورد. لذا لیف های کهنه و مرطوب محلی برای تجمع زندگی باکتری ها می باشد. بهتر است ماهی یکبار لیف های خود را تازه و نو کنید، بعد از هر استفاده آن را خوب بشورید، و سپس بگذارید تا خشک شود، و در مکانی نگهدارید که باکتری در ان ایجاد نگردد.

4- خشک کردن پوست به صورت اشتباه:

پوست خود را با حوله و دستمال نرم خشک کنید، حوله و دستمال را می توانید کمی با بخار نم دار کنید. نم دار حوله می تواند مفید باشد. بعد پوست خود را با لوسیون پوست و یا کرم مرطوب کنید.

5- دوش گرفتن با آب بسیار گرم:

آب داغ و یا بسیار گرم به خشکی پوست منجر می شود، آب داغ با از بین بردن همه لایه های چربی بر روی پوست سبب خشکی پوست می گردد، و همچنین عامل ایجاد سرخی در پوست می شود، در زمان دوش گرفتن بهترین دمای آب 25 الی 40 درجه می باشد.

از این رو، اگر می خواهید در حمام کردن و دوش گرفتن برای پوستتان مشکلی ایجاد نشود، و دچار بیماری های پوستی و ... نشوید، توصیه های گفته شده در این یادداشت را برای مراقبت از پوست خود، مد نظر قرار دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
اشتباهات رایج در زمان حمام کردن، کدامند؟ شیوه درست حمام کردن چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)