اشتباهات رایج در زمان بیماری کودک کدامند؟

اشتباهات رایج در زمان بیماری کودک کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

کودکان معمولا در مقایسه با بزرگسالان بیشتر بیماری می شوند، و بیمار شدن آنها به توجه به توانایی سیستم ایمنی بدنشان کاملا طبیعی باشد، با این حال، برخی از والدین موقعی که کودکشان دچار بیماری می شود، کنترل خود را از دست می دهند، و اشتباهاتی را انجام می دهند که نه تنها برای سلامتی کودک مفید نیست، بلکه موجب بدتر شدن بیماری کودک هم می شود، در این مطلب سه اشتباه رایج والدین در زمان بیماری کودک را به شما معرفی می کنیم.

در خانواده بیمار شدن کودک موجب ناراحتی و پریشانی زیاد می شود. در حالی که این امر ترسی ندارد، و نباید دچار تشویش و پریشانی شد، چرا که سیستم ایمنی بدن کودک در اثر بیمارها و ویروس های مختلف به رشد و تقویت خود می پردازد. و خیلی مقاوم تر می گردد. این یک پروسه طبیعی و فیزیولوژیکی می باشد. بر اساس نظر متخصصان اطفال، هر کودکی می تواند در طول یکسال چهار یا پنج بار بیمار شود. در چنین شرایطی تنها لازم است با کودک برخورد درستی شود و باید تحت مراقبت باشد که مشکلات دیگر به وجود نیاید.

متاسفانه، برخی از والدین در زمانی که کوک دچار بیماری سرماخوردگی و یا آنفولانزا می شود، نمی دانند باید چکار نمایند. و اشتباهاتی مانند اینها را انجام می دهند.

1- کودکی که دارای تب می باشد، در اتاق گرم نگه ندارید، کشیدن روی کودک تب دار با پتو، و ... اشتباه می باشد. چرا که این کارها تنها سبب افزایش حرارت بدن کودک می شود، و موجب می گردد وضعیت و بیماری کودک بدتر هم شود. بر عکس تلاش کنید. که دمای بدن کودک را کاهش داده، و نیز پوشاندن لباس کم به کودک ضروری است.

2- قبل از این که با پزشک مشورت کنید به کودک آنتی بیوتیک ندهید، این یکی از اشتباهات جدی و شایع می باشد. باید توجه داشته باشید که سرماخوردگی و آنفولانزا به دلیل ویروس ایجاد می شوند، و آنتی بیوتیک بر روی ویروس تاثیری ندارد. مصرف آنتی بوتیک تنها از سوی پزشک و در مواردی که واقعا نیاز جدی باشد تجویز می شود. مصرف بی دلیل آنتی بیوتیک می تواند به ارگانیسم بدن آسیب بزند.

3- به زور غذا دادن به کودک بیمار کار اشتباهی است. و یا دادن غذای پر کالری به کودک خوب نیست. خیلی از والدین فکر می کنند که اگر کودک خوب غذا بخورد، یعنی اینکه سالم است، در حالی که چنین طرز فکری اشتباه می باشد. بهتر است در زمان بیماری کودک کمتر و سبک و همچنین غذاهای رقیق بخورد. اگر کودک دوست ندارد غذا به خورد، به وی به زور غذا ندهید، و در عوض به آن مایعات بدهید تا بخورد. این سبب بهتر و سبک تر شدن بیماری کودک می شود، و برای سلامتی کودک هم مفید است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 69
تعداد کل آرا: 3051
تعداد کل بازدیدها: 297495

نظرات کاربران

*