اشتباهاتی که موقع شستن موها انجام می دهیم؟

اشتباهاتی که موقع شستن موها انجام می دهیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/20

شستن موها، در نظر بسیاری از مردم کار راحتی می باشد، اما برخی موقع شستن مو، کارهایی را انجام می دهند که نمی دانند این کارها اشتباه است و می تواند برای موهای آنها و نیز سلامتی پوست سرشان مضر باشد، از این رو، در این مقاله، اشتباهات رایج و شایع که موقع شستن مو انجام می شود را به شما معرفی می کنیم.

حمام کردن و شستشوی موها از کارهای روزمره ما می باشد، که در طول سال صدها بار آن را انجام می دهیم، و تصور می کنیم که این کاری ساده و پیش پا افتاده می باشد، اما واقعیت چیز دیگری است، شستن موها هم مانند بسیاری از کارهای دیگر نیاز به مراقبت و توجه دارد، تا مانع از انجام کارهایی شد که در حین شستن و یا بعد از آن به مو و پوست سر آسیب می زند و احتمال ریزش مو و یا بیماری پوستی را در سر به وجود می آورد، شد. بنابراین وقتی می خواهید موهای خود را بشورید، حتما نکات زیر را مد نظر داشته باشید و از انجام آنها پرهیز کنید.

1- از شستن موها با آب بسیار داغ، و آب بسیار سرد پرهیز کنید. دمای آب در موقع شستن مو حدودا باید 36 الی 37 درجه باشد.

2- ماساژ دادن زیاد و محکم پوست سر موقع شستن مو، و یا کشیدن ناخن بر روی پوست سر، کار اشتباهی است، باید در شستن موی سر به نرم و آرامی پوست سر خود را ماساژ دهید.

3- با موهای خیس نخوابید، خوابیدن با موی خیس تواند به گردش خون در سر و همچنین تغذیه موهای آسیب برساند. به همین دلیل موها می ریزند و یا احتمال ریزش مو زیاد می شود.

4- موها را با صابون نشورید، حتی بهترین صابون ها هم چربی موجود در مو و پوست سر را از بین می برند. در نتیجه موها خشک می شود، و بسیار آسان می شکنند. علاوه بر این، موجب ایجاد شوره در سر می شود.

5- بعد از شستن موها بلافاصله آن را شانه نکنید، این کار دلیلی برای ریزش مو می باشد، موهای را قبل از شستن و یا بعد از خشک شدن شانه کنید.

6- موها را با سشوار خشک نکنید، اگر هم این کار را درکردید دمای سشوار باید متوسط باشد، شسوار موجب خشک شدن زیاد موها، می شود و در نتیجه سبب ریزش مو است.

7- تلاش نکنید که موها را به تمامی و کامل با سشوار خشک کنید، بگذارید کمی نرم در موهایتان باقی بماند، تا بعدا آنها به صورت طبیعی خشک شوند.

8- شامپو را مسقیم روی سر خود نریزید، (اول بر روی دستان بریزید) و بیش از اندازه مورد نیاز از شامپو استفاده نکنید، استفاده زیاد از شامپو موها را بیشتر تمیز نمی کند، بر عکس این می تواند برای موها مضر باشد.

مو نقش مهم در ظاهر و زیبایی انسان دارد، و بسیاری از مردن به آن اهمیت زیادی می دهند، ولی با این حال، بار در برخی از افراد موهای دچار آسیب و شکنندگی و یا حتی ریزش می شود، و انسان ها به دنبال درمان کردن آن می روند، در حالی که اگر اشتباهات گفته شده در این مطلب را انجام ندهند، به احتمال زیاد موها دچار شکنندگی و یا ریزش نخواهند شود و برای سلامتی پوست و مو هم مفید خواهند بود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 277014

نظرات کاربران

*