اسرار زیبایی در فصل زمستان | چگونه از زیبایی پوست صورت خود در زمستان مراقبت کنیم

اسرار زیبایی در فصل زمستان | چگونه از زیبایی پوست صورت خود در زمستان مراقبت کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/30

برخی از مردم فکر می کنند، چون در فصل زمستان آفتاب کم اثرتر است نیازی به مراقبت از پوست ندارند، از این رو، کمتر به پوست و زیبایی خود اهمیت می دهند، در حالی که در فصل زمستان سرما برای پوست بسیار مضر است و موجب ایجاد ناراحتی های متعدد می گردد.

در فصل زمستان سرما، طوفان، هوای نم دار و بارش ها برای بسیاری از خانم ها حالاتی ناخوشایند ایجاد می کند و در عرصه مراقبت از زیبایی برای خانم ها سختی ها و دردسرهایی را ایجاد می نماید. در هوای سرد پوست صورت و دست، اطراف چشم و و لب های خشک و زبر و خشن می شود، موها طراوت و شادابی خود را از دست می دهند و پژمرده می شوند. به همین دلیل در فصل زمستان برای بسیاری از خانم ها خشکی پوست، خارش پوست، لب های ترک خورده و غیره به وجود می آید.

برای مراقبت از زیبایی در فصل زمستان متخصصان با تجربه و متبحر توصیه های زیر را می کنند.

بر اساس توصیه های متخصصان؛ حمام کردن در وان آب گرم در فصل زمستان موجب افزایش ترشح چربی طبیعی پوست می شود و لذا خشکی سریع پوست را به همراه دارد. به طور کلی، در فصل زمستان شستن پوست صورت با آب گرم توصیه نمی شود.

در فصل زمستان مستقیماً دوش گرفتن برای پوست بسیار مفید است. در زمان دوش گرفتن لازم است به مدت 15 ثانیه زیر آب سرد بمانید. سپس گرمای آب را کمی زیاد کنید و بعد کم نماید. این پروسه را در عرض دو دقیقه انجام دهید، انجام دادن این پروسه را آب درمانی و یا هیدروتراپی (Hydrotherapy) می گویند. با این روش گردش خون در ارگانیسم بدن تنظیم می شود و سبب با شادابی و طراوت پوست می گردد.

برای اینکه پوست نرم و زیبا به نظر برسد، آب گرم را با آب لیمو مخلوط کنید و آن را بنوشید، این کار سبب از بین رفتن سموم موجود در پوست می شود، که ظاهر پوست را بد جلوه می دهند و نیز برای تمیز کردن خون از مواد سمی کمک می کند. در فصل زمستان به وسیله ماساژ دادن می توان پوست را زیبا و با طراوت کرد. در زمان ماساژ دادن پوست از کرم های مناسب پوست، لوسیون ها و روغن ها استفاده کنید. علاوه بر این ها، می توانید به مقدار یک قاشق آرد ذرت را با ماست مخلوط کنید و آن را بر روی پوست دست، صورت و پا بمالید و ماساژ دهید. این ماساژ برای تمیزی و نرمی پوست مناسب است.

متخصصان می گویند، نور خورشید که در هوای برفی انعکاس می یابد، برای تخریب پوست بسیار اثر گذار است. همانند فصل تابستان در فصل زمستان هم از کرم های محافظ پوست استفاده کنید. این کرم ها را 20 الی 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن به مقدار یک لایه نازک بر روی پوست بمالید و سپس 3 الی 4 ساعت بعد آن را تجدید کنید.

تاثیرات هوای سرد سبب خشکی پوست می باشد، به همین دلیل برای پیشگیری از خشکی پوست در هوای سرد از کرم ها و شامپوهایی که پوست را خشک نمی کنند، استفاده کنید. هر بار که حمام می کنید بلافاصله بعد از حمام در حالی که پوست هنوز نم دارد، از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

در فصل زمستان به علت اینکه پوست بیش از اندازه خشک می شود و نیز حساس است، باید در مراقبت از پوست دقت ویژه ای داشته باشیم.

لوازم آرایشی بهتر است بیش از اندازه غلیظ و ترکیبات سنگین نداشته باشد. حتی افرادی که دارای پوست چرب می باشند هم، بهتر است تا حدی از کرم های مرطوب کننده استفاده کنند.

بر اساس گفته های مختصصان، در فصل زمستان حتما بعد از پاک کردن آرایش از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید، بهتر است در ترکیبات این کرم های گلسیرین، مواد معدنی و چربی باشد. گلیسیرین برای پوست به عنوان محافظ عمل می کند و رطوبت آن را حفظ می کند. بعد از استفاده از کرم های مرطوب کننده توصیه می شود به مدت یک ساعت از رفتن در معرض هوای سرد خودداری شود و زمانی هم که در معرض هوای سرد هستید بهتر است صورت خود را با شال و غیره بپوشانید.

پوست صورتی که رطوبت خود را از دست داده می توان به وسیله حمام بخار دوباره آن را با طراوت و شاداب کرد. در زمانی که امکان رفتن به حمام و یا سونا وجود ندارد، به مدت ده دقیقه صورت خود را در برابر بخار دمنوش بابونه قرار دهید. برای اینکه بخار به اطراف نرود، می توانید بر روی سر خود دستمال بگذارید و سپس از کرم های مرطوب کننده صورت استفاده کنید.

قبل از خواب هم حتما آرایش صورت را پاک کنید، خوابیدن با آرایش صورت برای پوست صورت بسیار مضر است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*