اسرار داشتن پوستی سالم و شفاف چیست؟ چگونه می توانیم پوستی سالم و شفاف داشته باشیم؟

اسرار داشتن پوستی سالم و شفاف چیست؟ چگونه می توانیم پوستی سالم و شفاف داشته باشیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/12

همه مردم به ویژه بانوان دوست دارند پوستی سالم و شفاف داشته باشند، از این رو، به استفاده از مواد ارایشی گران قیمت و صرف زمان زیادی برای مراقبت از پوست خود می کنند، در حالی که با صرف وقت کم و با هزینه بسیار اندک می توان پوستی سالم و شفاف داشتن و بی نیاز از مصرف مواد شیمیایی شد که می تواند عوراض خاص خود را داشته باشد.

با گذاشتن وقت کم هر روز برای مراقبت از پوست خود می توانید صاحب پوستی شفاف و براق باشید. اگر شما هم می خواهید پوستی شاداب و براق داشته باشد، در این هنگام لازم است توصیه هایی که در این مطلب شده است را با دقت مطالعه کنید.

1- روزی دوبار پوست خود را تمیز کنید:

اگر شما چند دقیقه زمان را در صبح و شب برای مراقبت از پوست خود صرف کنید، موجب داشتن پوستی شفاف و براق خواهید شد. روغن هایی که در طول شب بر روی پوست شما جمع می شوند، مانند گرد و خاکی هستند که در طول روز بر روی پوست شما نشسته اند. که با تمیز کردن آنها پوست به راحتی تنفس می کند، و پوست شفاف دیده می شود. کسانی که بر روی پوست خود کرم و یا دیگر لوازم ارایشی می زنند، بهتر است صورت خود را با آب ولرم بشورند.

2- از کرم های مرطوب کننده، استفاده کنید:

در زمانی که هوا سرد و طوفانی می باشد، خشکی پوست بیشتر می شود، در این زمان استفاده از کرم های مرطوب کننده نقش بسیار مهمی در مرطوب کردن پوست دارد. و اجازه نمی دهد که پوست انسان پوسته پوسته شود. اما لازم است از موطوب کننده هایی که مناسب با پوستتان می باشد استفاده کنید. چرا که برای پوست های چرب، مالیدن کرم چرب کننده، موجب چرب شدن بیشتر آن می شود، و می تواند سبب افزایش تعداد جوش ها و آکنه های پوست شود.

3- تاثیر آب بر روی پوست:

پوست هم مانند دیگر اندام ها بدن نیاز به آب دارد، به همین دلیل در طول روز 8 الی 10 استکان آب بنوشید.

4- مراقبت از خود و پیشگیری از پیری پوست:

برای کاهش سرعت پیری در بدن، به غذاهای روزانه خود دقت کنید، استفاده از غذاهای درست و یا داشتن تغذیه سالم، می تواند مانع از پیری پوست شود.

5- رژیم خواب:

خواب صحیح و درست بر روی پوست انسان تاثیر بسیار زیادی دارد. بر اساس گفته های روانشناسان در طول روز حداقل 8 ساعت خواب راحت، بر روی پوست تاثیر بسیاری زیادی دارد. در زمان که انسان خواب نرمال دارد، مواد مضر و رادیکالی که در بدن وجود دارد، کاهش می یابند و بدن دوباره نیرو و انرژی اولیه خود را بدست می آورد. این سبب افزایش انعطاف پذیری پوست می شود، و سرعت ایجاد چین و چرک بر روی پوست را کاهش می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 277014

نظرات کاربران

*