استیون هاوکینگ کیست | اعلام تاریخ مرگ بشریت توسط هاوکینگ

استیون هاوکینگ کیست | اعلام تاریخ مرگ بشریت توسط هاوکینگ

هاوکینگ (Stephen Hawking) فیزیکدان و کیهان شناس بریتانیایی می باشد، و مدیر تحقیقات مرکز کیهان شناسی نظری دانشگاه کمبریج است. وی به خاطر کارهای علمی خود، در دنیا معروف است و نظریات مختلفی در زمینه فیزیک و کیهان دارد. اخیرا هاوکینگ اعلام کرده که 100 سال آینده بشر نابود خواهد شد.

استیون هاوکینگ در سال 1942، در بریتانیا به دنیا امد، اما بعدا در سنین جوانی به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک مبتلا شد و از هر گونه تحرک عاجز است، نه می‌تواند بنشیند، نه برخیزد و نه راه برود. حتی قادر نیست دست و پایش را تکان بدهد یا بدنش را خم و راست کند و حتی توانایی سخن گفتن را نیز ندارد. با این حال، به وسیله تکنولوژی های پیشرفته می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند. این ناتوانی موجب ضعف او نشده و مغز کنجکاوش بر ناتوانی غلبه یافته است و امروزه نظریات مختلفی در عرصه کیهان شناسی و فیزیک دارند، که سبب شهرت وی شده است.

بر اساس گفته های فیزیکدان بریتانیایی استیون هاوکینگ، بشریت 100 سال بعد، به علت افزایش دمای کره زمین و در نتیجه گرم شدن زمین، به کل نابود خواهد شد. در این باره، در فصل دوم سریال مستند اماکن دیدنی، به صورت مفصل، صحبت شده است.

هاوکینگ اطمینان داده است که، تغییرات اقلیمی در نتیجه، افزایش دما ادامه پیدا می کند و دمای اتمسفر به حد غیر قابل تحمل خواهد رسید و کره زمین به یک سیاره ویران تبدیل خواهد شد. دما در سطح کره زمین تا 467 درجه سانتیگراد می تواند افزایش یابد. در حالی که اتمسفر زمین توانایی تحمل فشار دمای 93 سانتیگراد می باشد. و این نشان می دهد که، مداوم بودن افزایش فشار دمای زمین، می تواند یک زیر دریایی را نابود کند.

این شرایط به علت گازهای گلخانه ای به وجود آمده است. ابرهای گرمای خورشید را اگر چه حذب می کنند، ولی برگشت گرما به اتمسر را کند می کنند.

بر اساس فرضیه ها، 4.5 میلیارد سال قبل، موجودات اقیانوسی و دریایی موجود در سیاره ونوس، به علت اینکه آفتاب در نزدیک ترین فاصله از آن قرار گرفته است، اقیانوس ها با بخار خشک شده اند و اتمسفر سیاره ونوس سرشار از بخار آب شده است.

اگر چه در مقیاس بسیار پایین هم که باشد، چنین روندی در زمین هم مشاهده می شود. گاز کربن اساس گازهای گلخانه ای می باشد که به گرم شدن کره زمین منجر می شود.

بر اساس نظریات هاوککینگ، بعد از 100 سال، شرایط سیاره ما برای زندگی بیش از اندازه خراب خواهد شد و امکان پیشگیری از فاجعه بزرگ امکان پذیر نخواهد شد. به همین دلیل نسل بشر لازم است، برای خود در فضا دنبال منزل جدیدی باشد.

در نهایت هاوکینگ گفته است: "اگر با افرادی روبرو می شوید، که گرم شدن جهانی کره زمین را انکار می کنند، می توانید به وی توصیه کنید در مورد طریقه نابودی حیات در سیاره ونوس تحقیق و مطالعه کند. همه هزینه های این تحقیق و مطالعه را هم خودم می پردازم."

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 7

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
استیون هاوکینگ کیست | اعلام تاریخ مرگ بشریت توسط هاوکینگ
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 7


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)