استفاده کودکان کم سن و سال از فیس بوک | تمهیدات فیس بوک برای استفاده کودکان از آن

استفاده کودکان کم سن و سال از فیس بوک | تمهیدات فیس بوک برای استفاده کودکان از آن

امروزه بسیاری از مردم، حتی کودکان هم بخش زیادی از زمان خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، بر اساس هشدار کارشناسان، شبکه های اجتماعی بر روی کودکان تاثیر منفی دارد، از این رو، فیس بوک تمهیداتی را برای کاربران کم و سن و سال اندیشده است.

برای بسیاری از والدین همیشه این سوال مطرح است که چگونه باید کودکان خود را از تاثیرات منفی شبکه های اجتماعی به دور نگهداشت، شرایط استفاده کودکان از شبکه های اجتماعی کدامند؟ بسیاری از پدر و مادر ها در این مورد دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند چگونه با این مشکل برخورد نمایند.

با توجه به مضراتی که شبکه های اجتماعی بر روی کودکان دارد، اعضای کمیته سلامتی کودکان بیش از 100 نامه به شرکت های صاحب شبکه های اجتماعی و فیس بوک نوشته اند و از آنها خواهش کرده اند، استفاده کودکان زیر سیزده سال از شبکه های اجتماعی تحت نظارت و کنترل داشته باشند.

بر اساس گزارش ها در نامه ای سرگشاده که به مارک الیوت زاکربرگ (Mark Elliot Zuckerberg) نوشته شده است، از وی برای ارائه منسجری به نام (Messenger Kids) برای کودکان کم و سن و سال تشکر کرده اند. بر اساس گفته های متخصصان و کارشناسان افتتاح حساب کاربری برای کودکان در شبکه های اجتماعی، به سنین خیلی پایین تر رسیده است. به همین دلیل فیس بوک اعلام کرده است که، از محققان و متخصصان دعوت کرده است تا راه حل های مناسب در این باره ارائه دهند. البته فیس برای این پدیده به ارائه Messenger Kids پرداخته است که در مقایسه با سایر پیام رسان های دیگر ساده سازی شده و برخی فیلترها در آن اعمال شده است. برای استفاده از این پیام رسان نیاز به دریافت اجازه از والدین نیز می باشد.

در نامه متخصصان به فیس بوک آمده است، که بر اساس تحقیقات گذشته، استفاده از لوازم الکترونیکی برای کودکان و نوجوانان مضر می باشد. برای این مساله فیس بوک اعلام کرده است که این نرم افزار جدید، به والدین این امکان را می دهد که با کودکان خود در ارتباط باشند و از حال آن بتوانند خبر بگیرند. برای نمونه والدینی که در شیفت شب کار می کنند و یا سر کار هستند، در مورد شرایط و وضعیت کودکان می توانند اطلاعات لازم را بدست آورند.

البته لازم به ذکر است که در پاسخ به این جواب فیس بوک، متخصصان اعلام کرده اند که، کودکان می توانند برای ارتباط با والدین از فیس بوک، اسکایپ و دیگر وسایل و نرم افزارهای ارتباطی استفاده نمایند و در نهایت اینکه والدین می توانند به کودکان خود تلفن کنند.

از دیگر مضرات استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی، این است که، ریسک ابتلا به افسردگی در کودکانی که زیاد در شبکه های اجتماعی حضور دارند و بخش زیادی از وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، بسیار بیشتر است. در این نامه نویسندگان عنوان کرده اند، کودکانی که زیاد از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند بیشتر دچار افسردگی می شوند. آنها از زندگی خیلی کمتر رضایت دارند. به ویژه دختران 10 الی 12 ساله که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، به خود و ظاهر خود خیلی توجه می نمایند و برای اینکه لاغر شوند، گرسنگی می کشند، که این عمل برای سلامتی آنها اصلا مفید نیست.

از امضاء کنندگان این نامه می توان به کمیساریای کودکان آزاد اشاره کرد. همچنین اتحادیه شهروندان آزاد آمریکا، سازمان پدران و مادران آمریکا هم این نامه را امضا کرده اند. از افراد حقیقی هم که این نامه را امضاء کرده اند، می توان به دانشمند بریتانیایی خانم سوزان گرینفیلد (Susan Greenfield) اشاره کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
استفاده کودکان کم سن و سال از فیس بوک | تمهیدات فیس بوک برای استفاده کودکان از آن
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)