ارزش غذایی نان | میزان مطلوب نان در طول روز

ارزش غذایی نان | میزان مطلوب نان در طول روز
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/09/08

نان بیشتر مصرف را در کشور ما دارد و تقریباً می توان گفت که اکثریت ایرانی ها در وعده های روزانه غذایی خود را نان استفاده می کنند، اما در مورد اینکه چقدر در طول روز می توان از نان استفاده کرد و چقدر مناسب و مفید اطلاعی نداشته باشند و یا اینکه برخی از آنها را بر برخی دیگر مفید بدانند و بیشتر تمایل به مصرف نان های خاص بکنند، در حالی که در تحقیقات اخیر مقدار معین مصرف روزانه و اهمیت نان ها مشخص شده است.

نان کالایی است که از دیر باز مورد استفاده بشر بوده و می توان گفت که اکثریت مردم دنیا از غنی و فقیر از آن استفاده می کنند و همیشه نان جزیی جدای ناپذیر از سفره مردم بوده است، معمولاً بسیاری از مردم غذاهای خود را با نان می خورند و این غذا در کنار داشتن محبوبیت زیاد در مقایسه با دیگر غذاها ارزان قیمت است و تقریباً اکثریت مردم توان تهیه و مصرف آن را دارند، اما برخی از افرادی که دچار قای هستند فکر می کنند که نان عامل چاقی است و از مصرف آن اجتناب می کنند و یا برخی دیگر از مردم میان نان سفید و نان سیاه تفاوت می گذارند و یکی را بر دیگری برتر می دانند. در حالی که تحقیقات معاصر این گونه افکار را رد می کند و مصرف نان به مردم توصیه می نماید.

ارزش غذایی نان | میزان مطلوب نان در طول روز

دستور تهیه‌ی نان بسیار ساده است. نان از آرد گندم، آب، کمی نمک و خمیر مایه تهیه می‌شود. فرق اصلی نان‌هایی که به فروش می‌رسند در آرد آن‌ها است. نانی که از آرد با کیفیت و سالم تهیه شده باشد، بسیار مفید است و محصولی با ارزش محسوب می شود. در ترکیبات نان، فیبر غذایی، ویتامین های گروه B، ویتامین E، آهن و منیزیم وجود دارد. در تمام دنیا متخصصان تغذیه، توصیه می کنند که، مردم نان را در وعده های غذایی روزانه داشته باشند.

بر اساس عقیده کارشناسان تغذیه، مصرف روزانه نان هیچ گونه آثار سویی نداشته و ندارد، لذا در طول روز می توان تا 300 کیلوگرم نان مصرف کرد.

برخی از افرادی که دچار اضافه وزن می باشند، نان را مقصر اصلی می دانند و برای لاغر شدن از مصرف نان اجتناب می کنند. اما کارشناسان تغذیه در دوره معاصر، می گویند که تنها با عدم مصرف نان نمی توان لاغر شد. در درجه اول لازم است که، مصرف غذاهای شیرین را کاهش داد.

ارزش غذایی نان | میزان مطلوب نان در طول روز

بسیاری از مردم نان سیاه را مفیدتر می دانند، اما اصلاً این طور نیست. بر اساس تحقیقی که در اسرائیل انجام شده است، نشان می دهد که، نان سفید و سیاه در ارگانیسم بدن انسان تاثیرات یکسانی دارد. اما برخی از انسان ها، ارگانیسم بدنشان نان سیاه را بهتر از نان سفید جذب می کند، که دلیل آن بر اساس نظر دانشمندان مربوط به ژنتیک می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863118

نظرات کاربران

*