ارزش غذایی زردآلودی خشک | فوائد و خواص درمانی زردآلوی خشک

ارزش غذایی زردآلودی خشک | فوائد و خواص درمانی زردآلوی خشک
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/04/05

زرد آلو یکی از میوه های محبوب و دوست داشتنی در فصل تابستان می باشد که بسیار طرفدار دارد، این میوه را می توان خشک کرد و در زمستان هم از آن مصرف نمود، به ویژه اینکه مطابق تحقیقات و بررسی دانشمندان زرد آلوی خشک بسیار مفید است و برای سلامتی انسان از جمله قلب بسیار اهمیت دارد.

زرد آلوی خشک بسیار مفید و درمانی می باشد. در فصل زمستان ارگانیسم بدن انسان از کمبود ویتامین ها و مواد معدنی اذیت می شود. در این شرایط، زرد آلوی خشک شده که سرشار از ویتامین ها، به ویژه مواد معدنی است، برای انسان بسیار مفید می باشد. در ترکیبات زرد آلوی خشک ویتامین هایی مهم و واجبی مانند ویتامین A، C و ویتامین گروه B وجود دارد و از سوی دیگر از مواد معدنی مفیدی مانند کلیسم، پتاسیم، منیزیم، فسفر، آهن، مس، کُبالت (Cobalt) و ... غنی می باشد و نیز زردآلوی خشک دارای پتکین (Pectin)، ارگانیک اسیدوری (Organic acidemia)، فروکتوز (Fructose) و گلوگز می باشد که برای بدن انسان مفید و لازم می باشند.

- فوائد ویژه زرد آلوی خشک برای قلب:

در ترکیبات زردآلوی خشک دو مواد معدنی اساسی وجود دارد که، موجب تامین فعالیت نرمال قلب می شود. این دو مواد معدنی عبارتند از پتاسیم و منیزیم، که به گفته کارشناسان تغذیه هر روز 4 الی 5 عدد زرد آلوی خشک توصیه می شود، میل شود تا سلامتی و عملکرد نرمال قلب تضمین گردد.

ارزش غذایی زردآلودی خشک | فوائد و خواص درمانی زردآلوی خشک

 

- زرد آلوی خشک بر روی ترکیبات خون تاثیرات مثبت می گذارد: به همین دلیل توصیه می شود افرادی که دچار کم خونی هستند، روزانه زردآلوی خشک مصرف کنند. زردآلوی خشک برای فعالیت نرمال روده ها بسیار مناسب و مفید است، اگر از یبوست اذیت می شوید، این دمنوش را برای خود آماده کنید: هر شب 4 الی 5 عدد زرد آلوی خشک را در یک لیوان آب بر روی اجاق بگذارید تا دم بکشد. صبح ها به صورت ناشنا این آب را در حالت ولرم بنوشید و میوه ها در آن را نیز بخورید. بعد از یک ساعت صبحانه خود را میل کنید.

این توصیه را افراد سالم که از یبوست اذیت نمی شوند، هم می توانند انجام دهند و استفاده کنند. این روش ساده ارگانیسم بدن انسان را از مواد سمی و مواد سنگین نمکی تمیز می کند و همچنین می تواند میزان کلسترول بد را در ارگانیسم بدن کاهش دهد. این روش درمانی را به مدت یک ماه ادامه دهید. افرادی که داروهای ادرار آور مصرف می کنند، حتماً باید زردآلوی خشک میل کنند. اکثر داروهای ادرار آور کلیسم را از بدن انسان دفع می کنند، که این امر در درجه اول بر روی سلامتی قلب تاثیر منفی می گذارد. مصرف زرد آلوی خشک برای زنان باردار بسیار مفید است. در زمان سرماخوردگی نوشیدن دم کرده زردآلو خشک بسیار مفید است و خواص درمانی دارد و نیز تقویت کننده کاملی می باشد.

در زمان خرید زردآلوی خشک دقت داشته باشید، که پررنگ، نارنجی و خاکستری رنگ باشند، اولویت دهید. خشک های زرد آلوی که به صورت نارنجی براق هستند، را نخرید، این میوه ها خبر از تغییرات شیمیایی می دهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.5
مجموع آرا: 8

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299005

نظرات کاربران

*