ارزان ترین شهر های اروپا برای زندگی و تحصیل کدامند؟

ارزان ترین شهر های اروپا برای زندگی و تحصیل کدامند؟

مهاجرت امروزه به یکی از دغدغه های جوانان کشور ما تبدیل شده است. بسیاری از افراد شرایط مهاجرت به آمریکا و کانادا و استرالیا را ندارند. به همین دلیل اروپا را به عنون مقصد خود انتخاب می کنند. در این مطلب قصد داریم به معرفی ارزان ترین شهر های اروپا برای زندگی و تحصیل بپردازیم.

این رده بندی توسط وب سایت گلسدور اعلام شده و ملاک این رده بندی، مقایسه میزان درآمد در مقابل پولی است که در کشورهای مختلف برای خرید یک سبد کالای استاندارد و خدمات از جمله حمل و نقل، رستوران ها، پول آب و برق و اینترنت و اجاره، باید هزینه کرد.

شماره 9: مارسی

این شهر ساحلی ارازن ترین شهر فرانسه شناخته می شود اما به طور کلی فرانسه به دلیل هزینه های بالای زندگی به خصوص در زمینه اجاره و مسکن، در رده های پایین رده بندی شاخص زندگی وب سایت گاسدور قرار می گیرد.

شماره 8: گراتس

این شهر، دومین شهر بزرگ اتریش است و به عنوان یک شهر دانشگاهی معروف است و مقصد خوبی برای دانشجویان است. و از نطر هزینه های اجاره، غذا و خدمات رفاهی یکی از ارزان ترین شهرهای اتریش است.

شماره 7:  بارسلونا

بارسلون هفتمین شهر پرجمعیت اروپا است. این شهر گردشگران و افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند اما همچنان هزینه های محلی در مقایسه با دستمزدها، پایین است.

شماره 6:  لیسبون

بندر لیسبون پرتغال یکی از ارزان ترین شهرها برای زندگی می باشد. متوسط دریافت حقوق در پرتغال تنها 15.500  یورو می باشد اما هزینه های زندگی و هزینه های محلی در این شهر از این مبلغ کمتر است.

ارزان ترین شهر های اروپا برای زندگی و تحصیل کدامند؟

شماره 5: آتن

آتن از جمله شهرهایی است که از بیکاری شدید و بحران پناهندگی رنج می برد اما اگر کاری داشته باشید، هزینه ها در این شهر بسیار کم است.

ارزان ترین شهر های اروپا برای زندگی و تحصیل کدامند؟

شماره 4:  تالین

هزینه ها ی زندگی در این شهر بسیار کم است و با توحه به این که تالین پایتخت سیاسی و اقتصادی استونی است، دستمزدها در این شهر رو به افزایش است.

شماره 3: تسالونیکی (سالونیک)

دومین شهر بزرگ یونان است و یکی از مراکز اصلی حمل و نقل در این کشور است. و به این دلیل مشاغل زیادی در آنجا وجود دارد. این شهر به لطف داشتن موزه های زیاد، یک مرکز توریستی محسوب می شود.

شماره 2:  پورتو

این بندر دومین شهر بزرگ پرتغال است و در مقایسه با نیویورک سیتی، 70 درصد برای زندگی ارزان تر است.

شماره 1: تارتو

این شهر، دومین شهر بزرگ استونی است و به شهر خرد مشهور است. به دلیل اینکه اولین دانشگاه استونی یعنی دانشگاه تارتو، در این شهر بوده.

 همچنین برای آشنایی با هزینه های زندگی در برخی از شهرها و کشورهای اروپای می توانید سلسله مقالات هزینه ها و مخارج زندگی در کشورهای دیگر از جمله زندگی در آلمان چگونه است؟ هزینه و مخارج زندگی در آلمان و زندگی در ایرلند چگونه است؟ هزینه و مخارج زندگی در ایرلند را مطالعه نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)