ارتباط کوله پشتی و کمر درد | کوله پشتی مناسب برای کودکان

ارتباط کوله پشتی و کمر درد | کوله پشتی مناسب برای کودکان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/09/09

امروزه بسیاری از کودکانی که به مدرسه می روند از کوله پشتی استفاده می کنند، اما بسیاری از همین کودکان دچار کمر درد می شوند و از کمر درد شکایت دارند، تنها دلیل کمر درد این کودکان استفاده نامناسب از کوله پشتی و یا استفاده از کوله پشتی های بی کیفیت و غیر استاندارد می باشد. لذا ضروری است که در استفاده از کوله پشتی دقت نمود و در کودک دچار کمر درد شد، استفاده از آن را متوقف کرد.

مشکلات کمر درد مربوط به سن خاصی نمی شود. بر اساس مشاهدات پزشکان متخصص اطفال، بیشتر مشکلات و کمر دردهای کودکان مدرسه در ارتباط با کوله پشتی های نامناسب می باشد. ما شما را دلسرد نمی کنیم که از کوله پشتی استفاده نکنید، در حالی که کوله پشتی در مقایسه با کیف های بندی شانه ای و کیف دستی به راحتی بر روی عضلات بدن قرار می گیرد، زیرا دو عضله وزن آن را حمل می کند، در حالی که در کیف شانه ای یا دستی وزن بر روی یک عضله قرار می گیرد.

مطالعات نشان می دهد، که حدود یک سوم کودکان از کمر درد رنج می برند. که در بیشتر موارد احتمالاً با استفاده نامناسب از کوله پشتی در ارتباط می باشد.

حتی متخصصان اورتوپدی، متخصصان اطفال و فیزیوتراپیست ها، یاد آوری می کنند که، کودکان نباید 15 درصد بیشتر از وزن بدنشان کوله پشتی را حمل کنند. تحقیقات نشان می دهد که، بیش از نیمی از کودکان مورد مطالعه کوله پشتی هایی سنگین تر از 15 درصد وزن بدنشان را حمل می کنند، کودکان جوان، به ویژه دختران، بیشتر در خطر ابتلا به کمر درد ناشی از کوله پشتی هستند، چرا که آنها تمایل به حمل بار بیشتر از متناسب وزنشان را دارند.

ارتباط کوله پشتی و کمر درد | کوله پشتی مناسب برای کودکان

- علائم و نشانه های استفاده نامناسب از کوله پشتی:

1- درد خفیف شانه و کمر و همچنین اسپاسم عضلات؛

2- درد عضلات گردن و اسپاسم عضلات؛

3- خستگی و سوزش در دست و انگشتان؛

- کوله پشتی های مناسب برای استفاده:

سعی کنید این راهنمایی های دوستانه را انجام دهید.

1- بهترین کوله پشتی را بخرید:

در فروشگاه های اطراف به جستجوی این ویژگی های ایمن و راحت در کوله پشتی ها باشید.

2- بند کوله پشتی پهن باشد، پد خوب و کشسان داشته باشد. شگفت انگیز است که کمی کشسانی و بند کشی می تواند وزن را به حداقل کاهش دهد. برخی از کوله پشتی ها دارای کمر بندهای میان تهی هستند که، آن را به لگن می بند و مانع از وزن زیاد بر روی کمر می شود و یک چهارم وزن را به عضلات و استخوان کمر می اندازد.

ارتباط کوله پشتی و کمر درد | کوله پشتی مناسب برای کودکان

3- خرید یک کوله پشتی با چند کوبه، که اجازه می دهد سنگینی در کوله پشتی به کمر نزدیک باشد.

4- فکر کردن به کوله پشی های چرخ دار؛

- طرح و برنامه ریزی برای لوازم داخل کوله پشتی

دانش آموز خود را تشویق کنید که به سمت برنامه ریزی حرکت کند و تنها کتاب هایی را در کوله پشتی بگذارد که واقعا ضروری هستند. اگر امکان دارد، برخی از لوازم سنگین خود را در قفسه مدرسه نگهداری کنید.

- کوله پشتی مناسب:

کتاب های سنگین را در وسط کوبه کوله پشتی و محفظه نزیدیک ستون فقرات بگذارید. (سنگینی در مرکز باشد)، قرار دادن اقلام سنگین در کناره کوله پشتی و یا در بیرون از محفظه مرکزی موجب افزایش وزن شده و درد عضلات و کمر و گردن را تشدید می کند.

- پوشیدن کوله پشتی:

بندهای کوله پشتی را برای انداختن روی شانه، به درستی و مناسب تنظیم کنید. وسط کوله پشتی باید در بین شانه های قرار گیرد و آن را به ستون فقرات نزدیک کنید و از یک طرف آویزان کردن آن پرهیز کنید. مطمئن شوید که بندهای به اندازه کافی پهن باشند، به عضلات بازور فرو نروند، چرا که می تواند گردش خود را مختل کند و موجب بی حسی دست و انگشتان شود.

ارتباط کوله پشتی و کمر درد | کوله پشتی مناسب برای کودکان

اجتناب از تکیه کردن در حالی که کوله پشتی پوشیده اید، به جایی تکیه نکنید، موجب فشار شدید به ستون فقرات و عضلات می شود.

- بار را لمس کنید:

مطمئن باشید وزن کوله پشتی سنگین تر از 15 در صد وزن بدن کودک نمی باشد. البته 10 در صد ایمن تر است. بنابراین اگر وزن کودک شما 100 پوند (lbs) باشد (برابر با 45 کیلوگرم) وزن کوکه پشتی بهتر است 10 پوند باشد.

- کوله پشتی را صحیح بر دارید:

از اینکه به یک طرف و یا بر روی زانوهای هر دو پا، وقتی کوله پشتی را بر می داند خم شوید و یا وقتی که می خواهید آن را در بیاورید خم شوید، اجتناب کنید.

اگر کودک شما از درد کمر در نتیجه استفاده از کوله پشتی رنج می برد، بلافاصله استفاده از کوله پشتی را متوقف کنید و از کیف های چرخ دار استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 52
تعداد کل آرا: 2947
تعداد کل بازدیدها: 245442

نظرات کاربران

*