ارتباط دست با دردهای بدن چیست | با فشار دادن این نقاط از انگشتانتان دردها بدن خود را تسکین دهید

ارتباط دست با دردهای بدن چیست | با فشار دادن این نقاط از انگشتانتان دردها بدن خود را تسکین دهید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/23

بسیاری از مردم از روش هایی مانند مصرف داروهای مسکن برای تسکین دادن دردهای خود استفاده می کنند، استفاده از این داروها اگر چه درد را تسکین می دهد و خالی از عوارض جانبی نمی باشد، در حالی که با فشار دادن نقاط خاصی از انگشتان دست خود می توانید دردهای بدن را تسکین دهید و برخی از بیماری ها و مشکلات را درمان کنید.

آیا یا فشار دادن انگشتان دست می توانید، راحتی و آرامش را بدن خود احساس کنید. انگشتان خود را فشار دهید... هم در بدن خود و هم در روحیه و حال خود احساس راحتی خواهید کرد.

از زمان های گذشته تا به امروز اکثر انسان ها به این نکته بارو پیدا کرده اند که همه دردهای بدن می تواند عامل خارجی داشته باشد. امکان دارد فرد تغذیه درست نداشته باشد، سیگار بکشد، از مشروبات الکلی مصرف کند و یا افکار منفی دارد و غیره می توانند سبب ایجاد برخی ناراحتی ها و دردها شوند. در این رابطه، یکی از پزشکان باستانی ژاپنی به نام جیم شین جیتسو (Cim Şin Citsu) تحقیقاتی برای یافتن منبع دردها به صورت عملی انجام داده است و برای تسکین دردها نقاطی را بر روی انگشتان دست معرفی کرده است. اگر این نقاط را فشار دهید، در ارگانسیم بدن دوباره هماهنگی به وجود می آید و درد بر طرف می گردد.

همانطور که تصویر بالا نشان می دهد، هر کدام از انگشتان با یکی از اعضای و اندام های داخلی بدن در ارتباط می باشد. لذا برای طرف کردن درد نقطه هایی که باید فشار دهید را بنویسید و زمانی که در این نواحی احساس درد کردن نقطه مربوط به آن را فشار دهید. تا درد بر طرف گردد. برای این کار انگشتان هر دو دست مناسب می باشد.

1- فشار دادن انگشت سبابه:

با فشار دادن این انگشت در معده و طحال هماهنگی به وجود می آورد. علاوه بر این، فشار دادن انگشت سبابه برای کاهش خشم و عصبانیت، ناراحتی و افسردگی و دیگر اختلال مانند این ها مفید می باشد. اگر در پوست درد احساس می کنید؟ سردرد دارید؟ در شکم خود درد دارید؟ خستگی مزمن دارید؟ زود به زود انگشت سبابه خود را فشار دهید.

2- فشار دادن انگشت اشاره:

فشار دادن این انگشت برای ایجاد تعادل و هناهنگی در کلیه ها و مثانه خوب است. علاوه بر این حس بویایی، اسپاسم عضلات، کمر، دندان درد و همچنین دردهای ناشی از هضم غذا را از بین می برد.

3- فشار دادن انگشت وسط:

این عمل برای کبد و فعالیت سیستم عصبی بدن مفید است و سبب ایجاد هماهنگی و تعادل در این اندام ها می شود. فشار دادن انگشت وسط به انسان برای مقابله با عصبانیت و خشم کمک می کند. اگر این عمل را به صورت منظم تکرار کنید، به این طریق فعالیت سیستم قلبی – عروقی بهتر می شود، دردهای دوران قاعدگی کمتر می شود، توانایی بینایی بهبود می یابد و از برخی سردردها می توانید رها شوید.

4- فشار دادن انگشت حلقه یا نامزدی:

به این روش، شما می توان به ریه ها و سیستم گوارشی خود هماهنگی بدهید. فشار دادن این انگشت، انسان از وحشت زندگی (Panic attack)، از وزوز گوش و مشکلات تنفسی نجات می دهد.

5- فشار دادن انگشت کوچک:

فشار دادن این انگشت می توان به ایجاد هماهنگی در قلب انسان منجر شود. اگر زود به زود این انگشت را فشار دهید، احساس تنش، تنهایی و هیجان از بین خواهد رفت. در قلب خود احساس راحتی و آزادی حس خواهید کرد. علاوه بر این، به این طریقه دردگلو کاهش می یابد و استخوان ها تقویت خواهد شد.

اگر بارو کردن این مطالب برایتان سخت می باشد، انجام دادن آن اصلا هم سخت نیست، می توانید امتحان کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302957

نظرات کاربران

*