ارتباط بین بیماری های دندان و لثه با بارداری چیست؟ آیا بین بیماری های دهان و بارداری ارتباطی وجود دارد؟

 ارتباط بین بیماری های دندان و لثه با بارداری چیست؟ آیا بین بیماری های دهان و بارداری ارتباطی وجود دارد؟

حتما می دانید که بسیاری از پزشکان به ویژه دکترهای متخصص زنان و زایمان، به خانم هایی که قصد بارداری و حامله شدن دارند، توصیه می کنند که حتما به دندان پزشک مراجعه کرده و از سلامتی دندان های خود آگاه باشند، چرا که در دوران بارداری امکان استفاده از دارو برای درمان دندان درد وجود ندارد و اگر در این دوران دچار دندان درد شوید باید با داروهای گیاهی و یا با احتیاط درمان کنید، اما شاید خیلی از بانوان و زنانی که قصد حامله شدن دارند، این نکته را نداند که بیماری در لثه و دندان احتمال بارداری را کاهش می دهد. برای دانستن ارتباط میان بیماری دندان و لثه با بارداری و حامله شدن این مطلب را مطالعه بفرمایئد.

اگر می خواهید باردار شوید و تلاش دارید که هر چه زود تر حامله شوید ولی به نتیجه نمی رسید، و حتی ممکن است ناامیده شده باشید چرا که به از نظر جنسی هم شما و هم همسرتان در سلامتی هستید ولی نمی دانید که چرا با وجود نداشتن مشکل باز باردار نمی شود، شاید برای یافتن دلیل عدم بارداری بهتر باشد به دکتر دندان پزشک مراجعه کنید و سلامتی دهان و دندان خود را چک نماید. حتما از خود می پرسید چرا؟ و یا اینکه عدم توانایی در باردار شدن چه ربطی با دندان دارد؟

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده نشان داده است زنانی که مبتلا به بیماری لثه و دندان می باشد، شانس حامله شدنشان در مقایسه با زنانی که بیماری دندان و لثه ندارند، 4 برابر کاهش می یابد. به همین دلیل متخصصان و کارشناسان زنان و زایمان توصیه می کنند که، زنانی که می خواهند صاحب فرزند شوند باید توجه زیادی به دندان های خود داشته باشند، و لازم است به صورت متمادی به دکتر مراجعه کنند.

به عقیده پزشکان، عفونت در دندان و لثه، و باکتری های موجود در آن می تواند احتمال حامله شدن را کاهش دهد، این باکتری ها، به نام P.Ginivalis و یا Porphyromonas gingivalis می باشد، که در آب دهان زنانی که دارای عفونت در دندان و لثه می باشند، وجود دارد، وجود چنین باکتریی احتمال حامله شدن یک زن را در طول یکسال، به میزان 3 برابر در مقایسه با زنانی که این باکتری را ندارند، کاهش می دهد.

بودن ارتباط مسقیم بین بیماری دندان و حامله شدن بر اساس تحقیقی که در دانشگاه هلسینگی دانمارک انجام شد، اثبات گردیده است. در این تحقیق، از 256 زن با میانگین سنی 19 تا 42 سال که می خواستند حامله شوند مورد بررسی و تحقیق بر روی بیماری دهان، دندان و تخمدان قرار گرفتند.

مدت طول انجام تحقیق یکسال یعنی به مدت 12 ماه انجام شد. و بعد از یکسال تحقیق نشان داد، زنانی که دچار بیماری دهان و دندان هستند و باکتری P.Ginivalis را در دهان خود دارند در مقایسه با زنانی که بیماری دهان و دندان ندارد و این باکتری در آنها وجود ندارد، چهار برابر کمتر شانس بارداری دارند.

پس اگر می خواهید باردار شودی و همه آزمایش ها را انجام داده اید ولی هنوز نتیجه نگرفته اید، پس بهتر است به بررسی بیماری دهان و دندان خود بپردازید، که شاید عدم باردار شدن ناشی از بیماری دندان و یا لثه باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219635
ارتباط بین بیماری های دندان و لثه با بارداری چیست؟ آیا بین بیماری های دهان و بارداری ارتباطی وجود دارد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)