اختلالات هورمونی در زنان | محصولات مفید برای درمان اختلال هورمونی زنان

اختلالات هورمونی در زنان | محصولات مفید برای درمان اختلال هورمونی زنان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/22

یکی از اختلالات و مشکلاتی که بسیاری از خانم های در دوره های مختلف با آن در گیر می شوند، اختلال هورمونی می باشد که سبب بیماری و یا حتی افسردگی و ناراحتی آنها می گردد. در زمان دچار شدن به اختلال هورمونی مسلماً بهترین راه مراجعه به پزشک و انجام درمان های لازم و ضروری است ولی با این حال برخی محصولات در این زمان مفید هستند و به تنظیم هورمون های زنانه و بهتر کردن حال خانم ها کمک می کنند.

برخی از محصولات دارای تاثیرات شگفت انگیزی است که برای زنان که دارای اختلالات هورمونی می باشند بسیار مفید و موثر می باشند. هورمون استروژن در سلامتی زنان نقش بسیار زیادی بازی می کند. تنها وجود این هورمون است که سبب طبع زنانه در خانم ها می شود. لذا به دلایل مختلف اگر میزان هورمون استروژن در ارگانیسم بدن زنان کاهش یابد، بر روی سلامتی و حال زنان بسیار تاثیر می گذارد. سبب افزایش وزن، اختلال در دوره قاعدگی، تغییرت روحیه و احوال، بدتر شدن وضعیت پوست و موی خانم ها، پر مو شدن، کاهش میزان لیبیدو، ناباروری و غیره می شود.

اختلالات هورمونی در زنان | محصولات مفید برای درمان اختلال هورمونی زنان

طبیعی می باشد، زنانی که دارای اختلالات هورمونی هستند در درجه اول باید معاینات پزشکی را انجام دهند و در صورت نیاز درمان های ضروری صورت گیرد. با این حال برخی محصولات در این ارتباط می توانند کمک کننده باشند. این محصولات سرشار از فیتواستروژن (Phytoestrogens) هستند. فیتواستروژن ها در ارگانیسم بدن زنان تاثیراتی مانند استروژن دارد و وضعیت هورمونی را بهتر می کند. در خانم هایی که دارای اختلالات هورمونی می باشند، توصیه می شود که از این محصولات بیشتر استفاده کنند. از جمله این محصولات عبارتند از:

1- تخم بزرک (کتان):

تخم کتان محصولی بسیار مفید و درمانی می باشد. تخم کتان برای زنان دارای فوائد ویژه ای است. متخصصان توصیه می کنند روزانه به مقدار یک قاشق غذاخوری از آن مصرف شود. تخم کتان را می توانید به سالادها، ماست و غیره اضافه کنید و سپس مصرف کنید.

2- تخم کنجد:

تخم کنجد سرشار از مواد آنتی اکسیدانی می باشد که سبب تنظیم هورمون های زنانه می شود و مانع از ابتلا به بیماری سرطان می گردد. توصیه می شود در طول روز به مقدار یک قاشق غذاخوری از تخم کنجد مصرف شود. تخم کنجد را می توانید به سالادها اضافه کنید و یا به همراه غذاهای دیگر مصرف کنید.

3- سویا:

سویا یکی از شناخته شده ترین محصول مفید برای خانم ها می باشد.

4- پسته:

پسته سرشار از فیتواستروژن می باشد. که برای سیستم قلبی – عروقی و فعالیت مغز بسیار مفید است و بر آن تاثیرات مثبت دارد. در طول روز می توانید 10 الی 15 عدد پسته بخورید.

اختلالات هورمونی در زنان | محصولات مفید برای درمان اختلال هورمونی زنان

5- گردو:

گردو مانع از رشد بیماری پستان در زنان می شود. فعالیت مغز را بهتر می کند و نیز برای مبارزه با استرس بسیار مفید است. در طول روز می توانید 5 الی 6 عدد مغز گردو میل کنید.

6- بادام زمینی:

برای تنظیم کردن هورمون های زنانه بسیار مفید و موثر است. بر روی سیستم قلبی – عروقی تاثیرات مثبت می گذارد. انسان را سرحال و شاداب می کند. سبب تقویت و بهبود تمرکز و دقت می شود. در طول روز می توانید به مقدار یک مشت بادام زمینی میل کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.9
مجموع آرا: 8

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 91
تعداد کل آرا: 3315
تعداد کل بازدیدها: 804618

نظرات کاربران

*