ابروها برای چیست | دانستنی های مفید و جالب در مورد ابرو

ابروها برای چیست | دانستنی های مفید و جالب در مورد ابرو

امروزه در جامعه مه بیشتر مردم به ابرو به عنوان عامل زیبایی نگاه می کنند، در حالی که صرف نظر از زیبایی، ابرو دارای کارکرد مفید برای بدن می باشد و همچنین در گذشته در برخی کشورها عامل زیبایی نبود. به همین دلیل تراشیده می شد. به همین دلیل در این مقاله به بررسی ابرو و تفکرات مختلف در مورد ان می پردازیم

در مورد اینکه ابروها چه چیزی به ما می دهند و چه فوائدی دارند، بسیار کمتر اطلاعات داریم، برای مثال همه از کارکرد بینی، چشم و غیره آگاهی داریم و تا حدی کارکردهایشان برای ما مشخص می باشد، اما در مورد ابرو اطلاعات زیادی نداریم.

در حالی که ابروها عملکرد های زیباشناسی و فیزیولوژیکی دارند، ابروهایی که برای انسان زیبایی می دهند، از لحاظ فیزیولوژیکی هم این کارکرد را دارند که، مانع از وارد شدن عرقی می شود که از پیشانی جاری می گردد و همچنین مانع از ریختن قطرات باران به چشم می شود.

البته در دوره های گذشته و در کشورهای مختلف، نظرها در مورد ابرو متفاوت بوده و امروزه تغییرات زیادی کرده است. مثلا در دوران رونسانس در اروپا، داشتن ابرو اصلا عامل زیبایی محسوب نمی شد. به همین دلیل انسان ها ابروهای خود را به صورت کامل تراش می داند و آن را بر می داشتند.

در مصر باستان هم ابروها به صورت کامل برداشته می شد و به جای آن ابروی مصنوعی کشیده می شد که تا منطقه گیجگاهی سر ادامه داشت.

آسیایی های قدیم هم، برای کسانی که ابروهای ضخیم داشتن حسادت می کردند و کسانی را که می توانستند ابروهای خود را به بافند، خوشبخت محسوب می کردند.

زنان چینی در باستان آرزوی ابروهای به هم پیوسته را داشتند و داشتند این گونه ابروها را زیبایی خدا دادی محسوب می کردند.

بسیاری از متخصصان زیبایی، عقیده دارند که ابروها، حداقل به اندازه چشم دارای اهمیت می باشد و با توجه به شکل و فرم ابروها می تواند، به شخصیت انسان ها پی برد. برای نمونه افرادی که به علوم فنی علاقه دارند، فرم ابروهایشان به شکل خط مستقیم می باشد. در حالی که افراد خلاق دارای ابروهای کمانی می باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
ابروها برای چیست | دانستنی های مفید و جالب در مورد ابرو
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)