آیفون اصل را چگونه از آیفون تقلبی تشخیص دهیم؟ روش های تشخیص آیفون اصل از تقلبی با فیلم آموزشی

آیفون اصل را چگونه از آیفون تقلبی تشخیص دهیم؟ روش های تشخیص آیفون اصل از تقلبی با فیلم آموزشی

محصولات شرکت اپل که مهمترین آنها گوشی های آیفون هستند از جمله محصولاتی هستند که به علت معروف و معتبر بودن برند اپل و استقبال زیاد از آن در سراسر جهان نمونه های تقلبی از آن نیز بیشتر توسط شرکت های چینی ساخته شده اند. در ایران نیز این نمونه های تقلبی از گوشی های اپل/آیفون وجود دارند که نبود نمایندگی رسمی اپل در ایران بر سیطره تلفن های هوشمند آیفون تقلبی افزوده و تشخیص اصل یا تقلبی بودن آیفون را دشوار تر می کند. در ادامه و در فیلم زیر برخی از روش های تشخیص اصل بودن آیفون آموزش داده می شود.

اولین نکته در آیفون تقلبی این است که بسته آن دارای یک روکش سفید است که در آیفون اصلی اینگونه نیست.

نشانه دیگری تقلبی بودن آیفون جای دوربین جلو(دوربین سلفی) و دریچه دوربین گوشی است که در آیفون تقلبی لنز دوربین گوشی بزرگتر از آیفون اصلی است و شاید اگر شما حرفه ای و با گوشی های آیفون آشنا نباشید، این حالت را تشخیص ندهید. همچنین نوشته ها در پشت گوشی در آیفون تقلبی کمی بزرگتر است.

نشانه بسیار ظریف دیگر در آیفون تقلبی یک نوار آلومینیومی است که دور پورت مربوط به شارژر گوشی قرار گرفته است و در آیفون اصلی همانگونه که در فیلم می بینید که نوار وجود ندارد.

رنگ آیفون تقلبی هم کمی روشن تر از آیفون اصلی است ضمن اینکه برجستگی هایی در کناره لبه آیفون تقلبی وجود دارد که در آیفون اصلی وجود ندارد و لبه های بدنه آیفون اصلی بسیار نرم و روان است.

تفاوت و وجه تمایز دیگر آیفون اصل و تقلبی در عملکرد نرم افزاری آن مشهود است که در آیفون تقلبی عملکرد و قدرت پردازش کمی کندتر است. ضمن اینکه صفحه نمایش و همچنین دوربین آیفون تقلبی کیفیت پایین تر و متفاوتی از آیفون تقلبی دارد و شما با یکبار عکس گرفتن و مقایسه آن با عکس یک آیفون اصلی این تفاوت را شاهد خواهید بود.

تقلب قابل توجه و نشانه بسیار فاحش آیفون تقلبی این است که شما با اجرای برنامه iTunes در آیفون تقلبی برنامه وارد سایت Spotify می شود. این در واقع نشان می دهد که این گوشی در سایت اپل ثبت نشده است. در واقع یکی از راه های تشخیص اصل بودن آیفون این است که سریال نامبر گوشی را در سایت شرکت اپل وارد کنید که اگر معتبر باشد پیغام فعال شدن(activate) یا فعال شده بودن گوشی آیفون نمایش داده شود.

از لحاظ کیفیت پخش ویدئو و صدا نیز شما در مقایسه با یک آیفون اصل متوجه می شوید که آیفون تقلبی کیفیت صدا و نمایش ویدئو مطلوب را ندارد.

اما بطور کل برای تشخیص اصل بودن آیفون چند نکته مهم را حتما در هنگام خرید توجه کنید. اول اینکه صفحه نمایش گوشی آیفون اصل صاف و روشن است در حالیکه صفحه نمایش آیفون تقلبی کمی زننده و مات است. با آیفون خود عکس بگیرید که اگر وضوح و کیفیت تصویر مناسب بود نشان دهنده اصل بودن آیفون است. در نهایت نیز اپلیکیشن های فروشگاه اپل یعنی اپ استور(App Store) و iTunes را در آیفون خود چک کنید که در آیفون های تقلبی به جای اپ استور وارد گوگل استور شده و به جای آیتونز وارد اسپاتی فای می شوید.

فیلم زیر راه های تشخیص اصل بودن گوشی آیفون و تفاوت های آیفون اصل و تقلبی را نشان می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)