آیا پری دریایی وجود دارد؟ حقایقی در مورد پری دریایی

آیا پری دریایی وجود دارد؟ حقایقی در مورد پری دریایی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/04/06

پری دریایی در افسانه ها، وجود دارد، اما برای برخی از مردم این سوال پیش می آید که آیا در زندگی واقعی هم پری دریایی وجود دارد و یا این موجودات ساخته و پرداخته ذهن انسان ها می باشد. در این مطلب چند حادثه را تقدیم شما می کنیم که نشان از وقاعیت داشتن پری دریایی دارد.

به نظر شما، کباب کردن پری دریایی خوش مزه می شود، یا آبگوشتش؟ به نظر شما این فکر برای اولین بار به ذهن چه کسی رسید؟ واقعا در طول تاریخ موجوداتی به نام پری دریایی وجود داشته است یا نه؟، و یا این موجود در داستان ها وجود دارند؟

اکنون تلاش می کنیم جواب این سوالات را داشته باشیم:

به دلیل اینکه بیشتر بخش سطح کره زمین با آب پوشیده است در قدیم، قهرمانان داستان ها هم از اب گرفته می شدند و از دریاها بیرون می امدند. که آفرودیت الهه زیبایی از جمله آن می باشد.

با توجه به افسانه ها، آفرودیت از کف آب دریایی آفریده شده است. در افسانه ها در مورد پری دریایی مطالب بسیاری وجود دارد.

اما آیا در زندگی واقعی این گونه موجودات وجود دارند؟

کریستوف کلمب در نوشته های خود خاطر نشان می کند که در آفریقای جنوبی و سواحل گینه، با این گونه حیوانات مواجه شده است، چنانچه این گونه حیوانات احتمالا موجب ایجاد افسانه هایی در مورد پری های دریایی شده است. اما این احتمال می تواند نادرست باشد، چرا که افسانه پری دریایی در منطقه اسکاندیناوی و جزایر بریتانیا به وجود آمده است و نمی توان گفت که حیوان های که کریستوف کلمب در آفریقای جنوبی دیده در این مناطق هم حضور داشته اند.

بر اساس برخی از افسانه های اسلاو هم، بعد از مرگ انسان ها، روحشان به پری دریایی تبدیل می شده است.

اما عجیب ترین اتفاق در مورد پری دریایی در سال 1830 در سواحل اسکاتلند روی دارد. فوکلر شناس انگلیسی الکساندر کارمایک بر این روی شاهد می باشد. و از ساکنان محلی این داستان را شنیده است.

داستان از این قرار است که مردان روستا، در حالی که جلبک ها را قطع می کنند متوجه نگاه یک پری دریایی به آنها شدند، هر چقدر تلاش کردند نتوانستند او را بگیرند. سنگی که کودکان پرتاپ کردند به کمر این حیوان برخورد می کند و آن به زیر آب می رود. بعد از چند روز جسد این پری دریایی در ساحل پیدا می شود.

فوکلر شناس انگلیسی این جاندار را این گونه توصیف می کند: بالا تنه آن شبیه یک کودک 3 ساله، و بدنش شبیه زنی با سینه های عجیب بود. موهایش بلند، پوست ظریف و سفید، و نرمی داشت. پایین تنه اش مانند ماهی بدون پولک بود.

بر اساس داستان دیگر در سال 1600 در سواحل هلند پری دریایی پیدا شده است. حتی به آن زبان هلند هم اموزش داده شده است. این پری دریایی در کار به صاحبان خود کمک می کرد. و پس از مدتی فوت می کند.

حادثه ای شبیه به این در هندوستان هم روی داده است. در ساحل هند پری دریایی که مانند کودک دو ساله بود پیدا شده است. گوش و چشمانی شبیه چشم انسان، داشته است. بعدها هندی ها بت شبیه به این پری دریایی درست کرده بودند و آن را مورد پرستش قرار می دادند.

آخرین روی داد در این باره به سال 2009 در اسرائیل بر می گردد. در این کشور پری دریایی به مانند انسانی که دارای دم ماهی می باشد. دیده شده است. که بر روی دریا شنا می کرده و سپس به عمق دریا رفته است.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 23

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 87
تعداد کل آرا: 3233
تعداد کل بازدیدها: 686401

نظرات کاربران

*