آیا نگهداری از گربه در خانه کاری خوبی می باشد؟

آیا نگهداری از گربه در خانه کاری خوبی می باشد؟

امروزه بسیاری از مردم تمایل دارند در خونه های خود حیواناتی نگهداری کنند، و به نوعی با این حیوانات زندگی می کنند، یکی از حیواناتی که برخی از مردم آنها را در خونه نگهداری می کنند، گربه می باشد، ولی آیا نگهداری این حیوان در خانه کار خوبی است؟ برای دانستن پاسخ این سوال این مطلب را مطالعه کنید.

عده زیادی از افراد هستند که به داشتن حیوانات خانگی علاقه مندند و یا از آنها نگه داری می کنند یا و وقتی آنها را می بینند شروع به نازو نوازش آنها می کنند. بدون شک مهربانی با حیوانات و ابراز محبت به آنها از طریق نوازش کردن یا غذادادن، رفتار و منش پسندیده‌ای است که باید در نهاد هر انسانی با روان سالم و پاک وجود داشته باشد، اما توجه به سلامت و بهداشت فردی نیز بویژه در ارتباط با حیوانات، چه خانگی و چه غیر خانگی باید همیشه مورد توجه قرار بگیرد. با این حال، نگهداری گربه در منزل می تواند بیماری های زیر را به وجود آورد:

1- بیماری خراش پنجه گربه:

تقریبا نیمی از گربه‌ها حتی گربه‌های خانگی که به ظاهر تمیز هستند، حامل باکتری «بارتونلاهنسلا» هستند که در گربه بیماری ایجاد نمی‌کند، ولی اگر باکتری وارد بدن انسان شود، باعث بروز بیماری خواهد شد؛ بیماری‌ای که با عنوان خراش گربه شناخته می‌شود. بیماری خراش پنجه گربه، هم می تواند سلامتی انسان را به خطر بیاندازد. به‌طور معمول، زیر ناخن‌ گربه‌ یک سری‌ میکروب‌ وجود دارد که‌ درصورت‌ چنگ‌ زدن‌ گربه، این میکروب‌ها از طریق خراش وارد بدن شده و باعث بروز این بیماری می‌شوند. در این بیماری انسان‌ تا 3 روز متوالی‌ تب‌ می‌کند و گاهی‌ نیز دچار تهوع‌ و سردرد می‌شود.

2- بیماری نعوظ در مردان:

همچنین پزشکان به مردم توصیه می کنند که از نگهداری گربه در خانه دوری کنند، چرا که می تواند منجر به بیماری جنسی شود.

چنگ انداخت گربه ها و خراش دادن پوست انسان در فرزندان پسر می توان سبب ایجاد بیماری نعوظ در پسران و مردان گردد.

در کشور بلژیک در نتیجه چنگ انداخت گربه به ست یک پسر 23 ساله، موجب شد که این پسر به بیماری نعوظ دچار شود، این فرد که با مشکل جنسی روبرو شده بوده به پزشک مراجعه کرد و پزشکان با تحقیق و بررسی این مشکل متوجه شدند که، در اثر چنگ انداخت گربه به دست این پسر، عفونت به بدن وی وارد شده است. و همین عفونت موجب ایجاد بیماری نعوظ گردیده است. بعد از سه هفته معالجه، پزشکان توانسته اند این بیماری را درمان کنند.

لازم به ذکر است که برای اینکه اندام جنسی آقایان به حالت نعوظ درآید باید فشار خون در زمان تحریک جنسی به چندین برابر خود برسد، اما وقتی فشار خون در این ناحیه کم می شود، سبب ضعف جنسی شده و نعوظ با مشکل مواجه می شود، و در نتیجه فرد به بیماری نعوظ مبتلا می شود.

3- بیماری توکسوپلاسما

این بیماری یک نوع انگل کوچک می باشد که در گوشت گوسفند، خرگوش، موش صحرایی و کانگورو وجود دارد، اگر گربه از گوشت این حیوانات بخورد، انگل وارد بدن گربه شده و در روده گربه تکثیر می شود، و از طریق دست زدن مدفوع گربه در هنگام تمیز کردن می تواند وارد بدن انسان شود.

به‌ هر حال‌ نگهداری‌ حیوان‌ در منزل‌ بیشتر از آنکه‌ نفع‌ داشته‌ باشد، ضرر دارد. اصولا زندگی‌ انسان‌ و حیوان‌ در کنار یکدیگر با توجه‌ به‌ مسائل‌ بهداشتی‌ نمی‌‌تواند ایده‌ای‌ مناسب‌ باشد. بسیاری‌ از بیماری‌ها بین‌ انسان‌ و حیوان‌ مشترک هستند و به‌راحتی‌ از حیوان‌ به‌ انسان‌ سرایت‌ می‌کند. در بعضی‌ از موارد بیماری‌ خاصی‌ در حیوان‌ می‌‌تواند انسان‌ را از پا در آورد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آیا نگهداری از گربه در خانه کاری خوبی می باشد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)