آیا می دانید که کشور کره شمالی چه کارهایی ممنوع است؟ ممنوعیت ها در کره شمالی

آیا می دانید که کشور کره شمالی چه کارهایی ممنوع است؟ ممنوعیت ها در کره شمالی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/17

کره شمالی، از جمله کشورهایی است که در مورد آن اطلاعات زیادی وجود ندارد، و بسیاری از مردم دنیا، در مورد نحوه زندگی و قوانین کشور کره شمالی بی اطلاع هستند. جالب است بدانید این کشور، با سایر کشورهای دنیا تا حدودی متفاوت می باشد، که دانستن آن برای شما، در عین حال که می تواند مفید باشد، می تواند مایه تعجب هم گردد.

کره شمالی با مساحت ۱۲۰۵۶۸ کیلومتر مربع (نود و سومین کشور جهان) نزدیک به نیمی از کشور بریتانیا وسعت دارد. این کشور در نیم‌کره شمالی در شرق قاره آسیا در کناره غربی دریای ژاپن و شرق خلیج کره و در همسایگی کشورهای کره جنوبی در جنوب چین در شمال و شمال غربی و آبهای آزاد به روسیه در شمال شرقی واقع شده‌است.

به دلیل حاکمیت نظام کمونیستی در این کشور، روابط کره شمالی به دنیا در حداقل خود می باشد، و اخبار و اطلاعات زیادی در مورد نحوه زندگی مردم در کره شمالی وجود ندارد. با این حال یرایتان جالب خواهد بود که با برخی از محدودیت ها و ممنوعیت های موجود در کره شمالی آشنا شوید.

1- در دنیا دو کشور وجود دارد که فروش کوکا کولا در آن ممنوع است، یکی کوبا و دیگری کره شمالی است. اما بر اساس گزارش ها، مردم کره شمالی علارغم ممنوعیت این محصول، با طعم آن آشنا هستند. چونکه، در این کشور نوشیدنی هایی مانند کوکس KOKS مجاز است. اما نوشیدن کوکا کولای اصل ممنوع می باشد. در این کشور نوشیدنی های دیگر شبیه کوکاکولا وجود دارد.

2- طریقه آرایش موهای کیم جونگ اون، مد اصلی می باشد، اما کسانی که از این مدل مو تقلید کردن با ناراحتی کیم جونگ اون مواجه شد، به همین دلیل مدل موی رسمی به نام مدل موی دولتی از سوی حکومت برای مردم معرفی شد. و رسمیت یافت

3- از دیدگاه کره ای ها، کسی نمی تواند امپریالسست تر از استارباکس (Starbucks) باشد؟. به همین دلیل استار باکس در کره شمالی هیچ شعبه ای ندارد. اما در کره شمالی مغازه های قهوه فروشی و قهوه خانه وجود دارد، جالب است بدانید که این مغازه های قهوه بی نهایت شبیه استارباکس هستند.

4- در کره شمالی، تولید محصولات مک دونالد ممنوع است. انجام اینکار اصلا امکان ندارد. چرا که اصلا در این کشور مک دونالد وجود ندارد. به همین دلیل برخی از مردم این کشور برای خوردن محصولات مک دونالد به چین سفر می کنند.

5- در کره شمالی پوشیدن شلوار جین ممنوع می باشد. چرا شلوار جین نمادی از کاپیتالیسم دیده می شود. جالب است بدانید در کشور کره شمالی، با همکاری جوانان، با مدل های غربی مبارزه می شود. حتی جوانان در کوچه ها به گشت زنی می پردازند. و به کسانی که لباس به مدل غربی می پوشند، تذکر می دهند.

6- کره شمالی یکی از کشورهای منزوی دنیا می باشد. بسیاری از مردم این کشور از اخبار دنیا بی اطلاع می باشند. اما به رعایت اصول خاص مردم کره شمالی می توانند فیلم های خارجی را ببینند.

7- در کره شمالی مردم می توانند گوش خود را سوراخ کنند، اما سوراخ کردن دماغ ممنوع می باشد. در این کشور تاتو کردن ممنوع است. علاوه بر این، در کره شمالی، پلیس های مد هم وجود دارد که با گشت زنی در خیابان، با افرادی که دامن کوتاه، شلوارک، و یا کفش های پاشنه بلند می پوشند برخورد می کند.

8- جالب است بدانید که فروش گوشی آی فون (iPhone) در کره شمالی ممنوع نیست. اما شرکت اپل Apple مخالف فروش محصولاتش در این کشور می باشد، به همین دلیل در این کشور آی فون فروخته نمی شود. اما گفته می شود، رهبر کره شمالی کیم جونگ، مجموعه بزرگی از محصولات اپل دارد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله فیلم: 10 حقیقت عجیب و شوکه کننده در مورد کره شمالی رجوع کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3148
تعداد کل بازدیدها: 468933

نظرات کاربران

*