آیا می دانید کدام کارها موجب کاهش طول عمر انسان می شود؟

آیا می دانید کدام کارها موجب کاهش طول عمر انسان می شود؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

انسان در طول زندگی کارهایی را انجام می دهد، که علاوه بر داشتن مضرات و زیان های مختلف، می تواند سبب کاهش عمر نیز گردد. از این رو، لازم است با اعمال و کارهایی که موجب کاهش طول عمر انسان می شود آشنا شوید و سعی کنید برای داشتن عمری طولانی و زندگی سالم از انجام این اقدامات پرهیز نماید

همه انسان دوست دارند که زندگی طولانی داشته باشند، دانشمندان که در مورد زندگی افراد دارای طول عمر بیشتر تحقیق کرده اند. به این نتیجه رسیده اند که، علل داشتن عمر طولانی اساسا مربوط به ژنتیک و ارثی بودن، تغذیه (اکثر افرادی که دارای عمر طولانی می باشند کم غذا می خورند)، سبک زندگی (افرادی دارای عمر طولانی بیشتر عمر خود را کار می کنند، و دائم در حرکت می باشند). می شود.

تحقیقات و مشاهدات علمی نشان می دهد که، برخی از کارها طول عمر انسان را بسیار کوتاه می کنند. از جمله این کارها عبارتند از:

1- سیگار کشیدن:

عامل بسیاری از بیماری های قلبی – عروقی و سرطان می باشد، این عمل عمر انسان را به مدت 14 سال کوتاه می کند.

2- کمبود همیشگی خواب:

بی خوابی و کمبود خواب هم ریسک ابتلا به بیماری قلبی – عروقی و اختلال در سوخت ساز بدن را افرایش می دهد. از سوی دیگر میزان استرس در ارگانیسم انسان را افزایش می دهد. تحقیقات نشان می دهد که، کمبود خواب به مدت 12 سال عمر انسان را کاهش می دهد.

3- خوردن زود به زود نوشیدنی های الکلی:

این عمل ریسک ابتلا به بیماری های سرطان را افزایش می دهد. و موجب کاهش عمر انسان به مدت 8 سال می شود.

4- سبک زندگی نشسته:

در انسان هایی که کم تحرک هستند گردش خون، مبادله مواد (سوخت و ساز بدن) و ... به کندی و با مشکل انجام می شود. که این عامل ایجاد پروسه بی تجرکی و سکون در ارگان های مختلف بدن و در نتیجه سبب التهاب در بدن انسان می شود. و نیز افزایش وزن، و ... منجر می شود. سبک زندگی نشسته 8 سال عمر انسان را کوتاه می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302974

نظرات کاربران

*