آیا می دانید چه کسانی عمر طولانی دارند؟ چه کسانی می توانند 100 سال زندگی کنند؟

آیا می دانید چه کسانی عمر طولانی دارند؟ چه کسانی می توانند 100 سال زندگی کنند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

داشتن عمر طولانی و زندگی بلند مدت تقریبا می توان گفت که خواست و آرزوی اکثر انسان ها می باشد، و همه دوست دارند که زندگی بلند مدتی داشته باشند، با اینکه همه این آرزو و خواسته را دارند، ولی اغب می نمی توانیم بگویم چه کسی عمر طولانی و یا کوتاه خواهد داشت، ولی بر اساس تحقیق که انجام شده است، افرادی که دارای خصوصیات و ویژگی های گفته شده در این مطلب می باشند در مقایسه با افراد دیگر عمر طولانی خواهند داشت.

دانشمندان تحقیقاتی را انجام داده اند، که در آن برخی از فعالیت ها و اقداماتی که موجب افزایش طول عمر انسان می شود را معرفی کرده اند. و با برخی از مشخصات افرادی که انتظار می رود طول عمر بیشتری در مقایسه با دیگران داشته باشند را مشخص نموده اند.

- بر اساس تحقیقات محققان و دانشمندان:

- زنانی که فرزند و بچه به دنیا می آورند، 4 برابر بیشتر از زنانی، که بچه دار نمی شوند. شانس زندگی 100 سال و یا بیشتر را دارند.

- از طرف دیگر کودکانی که در زمان تولد مادرش زیر 25 سال سن داشته است، در مقایسه با کودکان دیگر دو برابر بیشتر شانس زندگی 100 ساله را دارند.

- انسان هایی که به کار خود علاقه دارند و آن را با کمال میل انجام می دهند، در مقایسه با افراد دیگر هفت برابر بیشتر شانس زندگی طولانی مدت را دارند.

- انسان هایی که آرام و خوشبخت زندگی می کنند، در مقایسه با انسان های که در زندگی دارای تنش و دیگر مشکلات می باشند، پنج سال بیشتر عمر می کنند.

- استفاده از اینترنت می تواند برای یافتن پاسخ سوالات سخت انسان کمک نماید، فعالیت های مغزی سبب رشد و پیشرفت بهتر مغز می شود. و در نتیجه سبب افزایش عمر می گردد.

- انسان هایی که در خانواده خود خوشبخت زندگی می کنند، در مقایسه با سایر انسان ها عمر طولانی تری دارند.

- افرادی که دارای حیوان خانگی هستند، احتمال مبتلا شدن به انفارکتوس (نوعی از مرگ در بافت است که بر اثر انسداد در مسیر خون‌رسانی ایجاد می‌شود.) 12 درصد کمتر می شود.

- سبک زندگی درست، داشتن تغذیه سالم، رعایت بهداشت فردی هم از علل و عواملی می باشد که سبب افزایش طول عمر انسان می گردد.

- عدم مصرف مشرویات الکلی، نکشیدن سیگار، کنترل استرس و ... هم می توان عمر انسان را طولانی کند و سلامتی فرد را تضمین نماید.

- در شرایط مختلف خود را کنترل کنید و عصبانی نشوید، هورمونی که در زمان عصبانیت ترشح می شود بر روی قلب، سوخت ساز بدن و سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی می گذارد.

- به میزان خواب خود توجه داشته باشید، چرا که افرادی که کمتر از شش ساعت و یا بیشتر از 9 ساعت می خوابند بیشتر از بقیه در معرض مرگ می باشند. البته کیفیت خاب هم مهم می باشد و بهترین خواب در زمان شب می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276408

نظرات کاربران

*