آیا می دانید چه کسانی بیشتر دروغ می گویند؟

آیا می دانید چه کسانی بیشتر دروغ می گویند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

دروغ گفتن کاری زشت و ناپسند می باشد، با این حال، این عمل زشت در قشرها و بخش های مختلف جامعه انتشار یافته می توان گفت که کم بیش همه از دروغ به دلایل مختلف استفاده می کنند، ولی برخی از تیپ های شخصیتی وجود دارد که به براحتی دروغ می گوید و برخی دیگر از تیپ های شخصیتی کمتر دورغ می گویند. برای شناخت اینکه چه کسانی بیشتر دروغ می گویند، این مطلب را مطالعه کنید.

پروسه و فرایند دورغ گفتن از زمان کودکی شروع می شود، بر اساس تحقیقات؛ سه و چهار سالگی اولین تلاش های کودک برای دورغ گفتن می باشد. معمولا بزرگترها این را مشاهده می کنند، و آن را طبیعی قلمداد می کنند و به شکل یک سرگرمی به آن نگاه می کنند. با رسیدن کودک به پنج و یا شش سالگی دورغ هایش بیشتر می شود، و می تواند دروغ را متوجه شود. در بسیاری از مواقع دروغ گفتن در نتیجه ترس از مجازات رخ می دهد. در حالی که در این سن تنبیه کودک تفاوت می باشد. بزرگترها بر روی کودک فریاد می زنند، و وی را به خاطر کاری که انجام داده است گناه کار تشخیص می دهند، و خود را در وضعیت بدی احساس می کند.

کودکان رفتارهای والدین را تکرار می کنند، دروغ های آن را یاد می گیرند. در این مورد می توان به این مثال مراجعه کرد: "والدین وقتی در مورد یکی از فامیل ها حرفی ها منفی می زنند، ولی وقتی با آنها مهمان می شوند رفتار کاملا متفاوتی را نشان می دهند، لذا در چنین شرایطی کودک فکر می کند این رفتارها درست است."

انسان های دروغ می گویند و گاهی هم به آن اهمیت نمی دهند، گاهی شرایط پیش می آیند که انسان وادار به دروغ گفتن می شود در بسیاری از مواقع برای دفاع از خواسته های شخصی می باشد. یا برای اینکه مورد توجه قرار گیرد، و یا برای جواب دادن به انتقادات دروغ می گویند. و برخی ها هم از دروغ برای خود دنیایی ایجاد می کنند و به آن باور دارند. انسان های به شکل های مختلف دروغ می گویند، چرا که هرکس به نوعی از دروغ استفاده می کند.

بیشترین کسانی که میل به دورغ گفتن دارند، افرادی می باشند که داریا تیپ شخصیتی هیستریک می باشند. این تیپ شخصیتی وقتی احساس می کنند که توجه به آنها نمی شود، به هر بهانه ای هم شده است، می خواهند توجه را بدست بیاورند. در این مورد فیلسوف و دانشمند معروف بلز پاسکان می نویسند: "آنها دروغ می گویند، تنها به این دلیل که دروغ بگویند."

برخی از افراد در شرایط توانایی نه گفتن را ندارند، به همین دلیل برای خود را از زیر مسئولیتی رها کنند به دروغ گفتن روی می آورند.

انسان هایی که دارای تیپ شخصیتی اسکیزوئید هستند هم به شکل کاملا متفاوت دروغ می گویند. خیال پردازی آنها دور و داراز می باشد. آنها وعده های زیادی می دهند و سپس آن را فراموش می کنند.

در انسان های تیپ شخصیتی صرع واره هم آنها طوری دورغ می گویند که همه قبول می کنند و چون دارای حافظه قوی می باشند، دروغ های که گفته اند را هم فراموش نمی کنند. اما آنها در موارد کمی دروغ می گویند. چرا که اساسا کم صحبت می باشند. قبل از اینکه حرفی بزنند ابتدا فکر می کنند، آن را مزه کرده، ریز می کنند و سپس برزبان می آورند.

انسان هایی که دارای تیپ شخیصیتی کورپورتیم می باشند هم بسیار کم دروغ می گویند. آنها احساس می کنند که نیازی به دروغ گفتن ندارند. چرا که از کسی نمی ترسند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3152
تعداد کل بازدیدها: 486012

نظرات کاربران

*